محققان می گویند؛

مصرف شیر احتمال سرطان پروستات را در مردان می افزاید

مصرف شیر احتمال سرطان پروستات را در مردان می افزاید

تحقیقات جدید نشان میدهد مردانی که مقدار زیادی شیر می نوشند ممکنست بیشتر از مردانی که شیر نمی نوشند در معرض مبتلاشدن به سرطان پروستات باشند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، یک مطالعه جدید نشان داد در مقایسه با مردانی که روزانه فقط ۱ یا ۲ قاشق چایخوری شیر مصرف می کنند، مردانی که روزانه حدود ۱.۵ فنجان شیر می نوشند، ۲۷ درصد بیشتر در معرض ابتلاء به سرطان پروستات هستند.
علاوه بر این، خطر ابتلاء به سرطان پروستات در آنها در مقایسه با مردانی که بطور کلی از لبنیات دوری می کردند، حدود ۶۰ درصد بیشتر بود.
دکتر «گری فریزر»، نویسنده این مطالعه از دانشگاه کالیفرنیا، اظهار داشت: «فاکتور رشد شبه انسولین -۱ بعنوان یک عامل خطر برای سرطان پروستات و سینه شناخته شده است و مشخص شده که مصرف لبنیات سطح این هورمون را بیشتر می کند.»
به گفته فریزر، «سرطان پروستات برای رشد به هورمون نیاز دارد و هورمون های دیگری نیز در شیر گاو یافت می شود». وی و همکارانش قبلاً یافته های مشابهی را در مورد ارتباط لبنیات با سرطان سینه گزارش کرده اند.
جایگزین های گیاهی برای شیر گاو شامل سویا، جو، بادام، بادام هندی و سایر شیرهای غیرلبنی است. این منابع کلسیم غیرلبنی خطر ابتلاء به سرطان پروستات را در مطالعه جدید افزایش ندادند.
برای این مطالعه، پژوهشگران از بیش از ۲۸، ۷۰۰ مرد در مورد رژیم غذایی شأن سوال کردند. از تعدادی از مردان نیز خواسته شد تا تمام غذاها و نوشیدنی هایی را که در ۲۴ ساعت گذشته مصرف کرده بودند اعلام کنند.
هیچ یک از مردان در زمان شروع مطالعه سرطان پروستات نداشتند، اما ۱۲۵۴ مرد بعد از حدود هشت سال پیگیری به سرطان پروستات مبتلا شدند.
مصرف شیر خطر ابتلاء به انواع سرطان پروستات همچون نوع تهاجمی تر را بیشتر می کند.
فریزر اظهار داشت: «افزایش خطر ابتلاء به سرطان پروستات مستقیماً با مصرف شیر کم چرب یا معمولی مرتبط بود، نه ماست یا پنیر، و نرخ این افزایش بعد از مصرف حدود دو سوم فنجان شیر در روز بود.»

1401/03/25
08:44:04
5.0 / 5
611
تگهای خبر: رژیم غذایی , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir