محققان فنلاندی می گویند؛

رژیم غذایی سالم اوایل حاملگی ریسک دیابت حاملگی را می کاهد

رژیم غذایی سالم اوایل حاملگی ریسک دیابت حاملگی را می کاهد

یک مطالعه جدید نشان داده است که یک رژیم غذایی سالم که التهاب بدن را کم کند، خطر مبتلا شدن به دیابت حاملگی را می کاهد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، چاقی یک عامل خطر مهم برای ابتلاء به دیابت حاملگی است و تعداد زیادی از زنان آبستن اضافه وزن داشته یا چاق هستند. عادات غذایی هم بر چاقی و هم بر شروع دیابت حاملگی تاثیر دارد.
محققان دانشگاه تورکو فنلاند ارتباط بین دریافت رژیم غذایی و شروع دیابت حاملگی را در ۳۵۱ زن دارای اضافه وزن یا چاق بررسی کردند.
«لوتا پاجونن»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «نتایج تحقیقات ما نشان داده است که پیروی از یک رژیم غذایی سالم در اوایل حاملگی خطر ابتلاء به دیابت حاملگی را می کاهد.»
این مطالعه همینطور نشان داد که شاخص التهابی بالاتر در رژیم غذایی، با افزایش ریسک ابتلاء به دیابت حاملگی مرتبط می باشد. علاوه بر این، مصرف بیشتر چربی و بخصوص چربی های اشباع شده با دیابت حاملگی مرتبط بود. این مورد جالب است چونکه مصرف چربی های اشباع شده سبب افزایش التهاب بدن می شود.
روش های مختلفی در این مطالعه جهت بررسی رژیم غذایی در اوایل حاملگی استفاده شد. این تجزیه و تحلیل ها نشان داد که یک رژیم غذایی که سلامت را ارتقا می دهد با خطر کمتر ابتلاء به دیابت حاملگی مرتبط می باشد.
مصرف سبزیجات، میوه ها، انواع توت ها و محصولات سبوس دار و همینطور چربی های غیراشباع از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این مواد مغذی التهاب را در بدن کم می کنند و در نتیجه خطر ابتلاء به دیابت حاملگی را هم کاسته می شود.


منبع:

1400/10/15
20:55:51
5.0 / 5
1182
تگهای خبر: بدن , چربی , رژیم غذایی , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir