گزارش جدید انجمن قلب آمریكا؛

پروتئین های ضروری برای حفظ سلامت قلب و عروق را بشناسید

پروتئین های ضروری برای حفظ سلامت قلب و عروق را بشناسید

هفته جاری انجمن قلب آمریکا دستورالعمل های غذایی جدیدی را برای نحوه غذا خوردن با حفظ سلامت قلب و عروق منتشر نمود که نخستین بروزرسانی از سال 2006 تابحال شمرده می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساوند هلث، لیست زیر برمبنای آخرین سفارش های رژیم غذایی انجمن قلب آمریکا است، که بهترین پروتئین های مصرفی برای حفظ سلامت قلب را معرفی می کند.
ماهی
اسیدهای چرب اُمگا ۳ موجود در ماهی بطور مستقیم برای قلب مفیدست و همین طور یکی از دلایلی است که خوردن منظم آن با عمر طولانی تر مرتبط می باشد. بگفته پژوهشگران، بدن ما نمی تواند اسیدهای چرب امگا ۳ بسازد، بدین سبب باید آنها را بوسیله غذا دریافت نماییم. ماهی هایی که دارای بیشترین امگا ۳ هستند عبارتند از: سالمون، ساردین، ماهی خال مخالی، ماهی کاد، شاه ماهی، قزل آلا و تن. ماهی سرشار از اُمگا ۳ علاوه بر این که برای قلب مفید می باشد، برای سلامت مغز نیز مهم می باشد.
مغزیجات آجیلی
مغزهای آجیلی سرشار از اُمگا ۳ هستند. آجیل ها همین طور سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی گیاهی هستند که با محافظت در مقابل کلسترول بالا مرتبط بوده و موجب می شوند یک غذای سالم برای قلب باشند.
سویا
مطالعات علمی ارتباط بین مصرف سویا و سطوح پایین کلسترول را نشان داده است که بطور مستقیم با سلامت قلب و عروق مرتبط می باشد.
لوبیا، عدس، نخود
لوبیا، عدس و نخود همگی در محافظت در مقابل کلسترول بالا نقش دارند برای اینکه سرشار از آنتی اکسیدان ها و مواد مغذی گیاهی هستند. خوردن یکی از این منابع پروتئین گیاهی در رژیم غذایی همین طور می تواند فشار خون را کم کند.
نخودفرنگی
نخود فرنگی اغلب بعنوان یک منبع پروتئین نادیده گرفته می شود، اما فقط بدین سبب که کوچک است به این معنا نیست که قدرتمند نیست. نخود فرنگی علاوه بر پروتئین بالا (هشت گرم در یک فنجان)، حاوی دو اسید آمینه لیزین (که به تبدیل اسیدهای چرب به انرژی کمک می کند) و آرژنین (که به بدن کمک می نماید سریع تر بعد از لطمه بهبود یابد و می تواند فشار خون را کاهش دهد) نیز هست.

1400/09/01
22:51:32
5.0 / 5
973
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir