مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی:

با دیدن امكانات شهر جدید سهند، به ایرانی بودنم و وجود آذربایجان افتخار كردم

با دیدن امكانات شهر جدید سهند، به ایرانی بودنم و وجود آذربایجان افتخار كردم

به گزارش اسنک آذربایجان شرقی مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی اظهار داشت: در طول سه سال قبل و به واسطه ی سفرهای گوناگونی که به شهر جدید سهند داشتم و امکانات و اقدامات انجام شده در برنامه ی شهر سالم را دیدم، از صمیم قلب به ایرانی بودنم و وجود آذربایجان و شهر سهند افتخار می کنم.محمد آسایی امروز در مراسم اختتامیه ارزیابی نهایی برنامه ی شهر سالم سهند اظهار نمود: کار به شکلی انجام شد که تمامی بازدید ها و تصمیمات مبتنی بر شواهد بود به طوریکه ۸۰ سوال را تهیه کرده بودیم و این سوالات را در بازدید ها مطرح می کردیم و هر آنچه که دیدیم و شنیدیم، برپایه شواهد و سوالات مطرح شده بود.

وی در تشریح مراکز و امکانات شهر سهند اضافه کرد: مخزن آب شرب، اسکان موقت، تاسیسات مواقع بحرانی و سوانح، تصفیه خانه، مغازه های فروش مواد غذایی، بحث آلودگی هوا، ایستگاه آتش نشانی و مرکز اورژانس همچون مراکز و امکاناتی هستند که مورد بازدید قرار گرفت.

مشاور وزیر بهداشت در امور بهداشتی شناخت افراد و گروه های صدمه پذیر را مبحث مهم برشمرد و اضافه کرد: این کار بسیار بزرگی است که کارکنان مرکز بهداشت شهرستان تک تک افراد گروه صدمه پذیر را می شناسد.

وی افزود: شهرستان آذرشهر درصورت بروز مشکل، بعنوان معین و حمایت گر سهند خواهد بود و الان مسئولین آذرشهر از میزان چاه های آب، محل نیروگاه برق، مکان مدارس و... در شهر سهند با خبر است.

آسایی در ارتباط با آمادگی آتش نشانان سهند هم اظهار داشت: از تلاش آتش نشانان بسیار خوشحال شدیم و نوع آموزش آنها مورد توجه ما قرار گرفت، بطوریکه در طول ۲ الی ۵ دقیقه در محل حادثه حاضر می شوند.

وی افزود: نیروهای اورژانس هم کاملا آماده و تجهیز شده بودند و نشان دادند که آموزش مستمر دیده اند

به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، کارشناسان سازمان جهانی بهداشت پس از دو روز حضور در شهر جدید سهند و بازدید از امکانات بهداشت و درمان، آموزش، خدمات، شهری و... در مورد اعطای گواهی نامه کسب عنوان شهر سالم تصمیم گیری خواهند کرد.

منبع:

1400/03/04
10:04:41
5.0 / 5
1200
تگهای خبر: آموزش , برنامه , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir