مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی و ورزش در كودكی با اضطراب كمتر در بزرگسالی هم راه است

رژیم غذایی و ورزش در كودكی با اضطراب كمتر در بزرگسالی هم راه است

طبق تحقیقات جدید، ورزش و رژیم غذایی سالم در دوران کودکی منجر به بزرگسالانی با مغزهای بزرگ تر و میزان اضطراب کمتر می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، بااینکه رژیم غذایی سالم و ورزش بطور مداوم بعنوان راه هایی برای ارتقا سلامت سفارش می شوند، اما این مطالعه برای نخستین بار است که اثرات ترکیبی طولانی مدت و ترکیبی هر دو عامل را در هنگام تجربه در اوایل زندگی بررسی می کند.
محققان دانشگاه کالیفرنیا تشخیص دادند که ورزش در اوایل زندگی بطور کلی موجب کاهش رفتارهای اضطرابی در بزرگسالی می شود. همین طور منجر به افزایش توده عضلانی و مغزی بزرگسالان می شود. وقتی موش ها با رژیم های غذایی غنی از چربی و قند تغذیه می شوند، موش ها نه فقط چاق می شوند، بلکه به بزرگسالانی تبدیل می شوند که مصرف غذاهای ناسالم را نیز ترجیح می دهند.
محققان در این مطالعه موش های جوان را به چهار گروه تقسیم کردند: موش هایی که امکان ورزش داشتند، آنهایی که دسترسی به امکانات ورزشی نداشتند، آنهایی که رژیم غذایی سالم و استاندارد داشتند و موش هایی که رژیم غذایی غربی داشتند.
موش ها بلافاصله پس از انتهای دوره شیرخواری، رژیم غذایی خودرا شروع کردند و به مدت سه هفته رژیم خودرا ادامه دادند تا اینکه به بلوغ جنسی رسیدند. بعد از هشت هفته دیگر، که طی آن تمام موش ها بدون چرخ ورزش و با رژیم غذایی سالم نگهداری شدند، پژوهشگران تجزیه و تحلیل رفتاری، اندازه گیری ظرفیت هوازی و سطح چندین هورمون مختلف را در آنها بررسی کردند.
یکی از موارد اندازه گیری شده، لپتین بود که توسط سلول های چربی تولید می شود. این ماده با افزایش مصرف انرژی و نشان دادن اینکه غذای کمتری لازم است، به کنترل وزن بدن کمک می نماید. ورزش در اوایل زندگی، بدون توجه به نوع رژیم غذایی، سطح لپتین بزرگسالان و همین طور توده چربی را در موش های بالغ افزایش داد.
«تئودور گارلند»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «یافته های ما ممکنست برای درک اثرات احتمالی کاهش فعالیت و تغییرات رژیم غذایی در رابطه با چاقی مفید باشد.»

1400/01/27
16:00:34
5.0 / 5
1241
تگهای خبر: استاندارد , بدن , تغذیه , چربی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir