یافته محققان اسپانیایی؛

نوشیدن قهوه پیش از ورزش به چربی سوزی بیشتر كمك می نماید

نوشیدن قهوه پیش از ورزش به چربی سوزی بیشتر كمك می نماید

به گزارش اسنک تحقیقات قبلی ارتباط بین مصرف کافئین و افزایش عملکرد ورزشی را نشان داده اند. با این وجود، اطلاعات محدودی در مورد اینکه آیا کافئین توانایی بدن در چربی سوزی را زیاد می کند، وجود دارد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، دانشمندان با بهره گیری از آزمایشات درجه بندی شده در مردان فعال، اثر کافئین بر اکسیداسیون چربی را در جلسات تمرین ورزشی بامداد و بعدازظهر بررسی کردند.
محققان شواهدی یافتند که نشان میدهد مصرف مقدار کافئین معادل یک فنجان قهوه قوی ۳۰ دقیقه پیش از ورزش هوازی منجر به افزایش چربی سوزی می شود، به ویژه اگر فعالیت در بعدازظهر صورت گیرد.
کافئین محرکی است که بطور طبیعی در دانه های قهوه، برگ چای و دانه های کاکائو وجود دارد. نوشیدنی های انرژی زا تجاری، تنقلات و خیلی از غذاهای دیگر نیز حاوی کافئین افزودنی هستند. مصرف نسبی این محرک ممکنست موجب افزایش هوشیاری، عملکرد شناختی و کاهش وزن شود.
سازمان غذا و دارو به بزرگسالان سالم سفارش می کند بیش از ۴۰۰ میلی گرم کافئین در روز معادل حدود ۴ یا ۵ فنجان قهوه مصرف نکنند.
بررسی پژوهشگران دانشگاه گرانادا اسپانیا نشان میدهد که کافئین می تواند با افزایش قدرت بی هوازی، استقامت هوازی و استقامت و قدرت عضلات، عملکرد ورزشی را افزایش دهد. داده ها همین طور نشان می دهند که تأثیر مثبت کافئین بر روی این نشانگرهای عملکردی در ضمن جلسات ورزش هوازی بیشتر از ورزش بی هوازی است.
در این مطالعه، ۱۵ مرد پرتحرک و فعال با میانگین سنی ۳۲ سال مورد مطالعه قرار گرفتند. شرکت کنندگان بامداد و بعدازظهر ورزش می کردند و ۳۰ دقیقه پیش از هر ورزش ۳ میلیگرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن شأن، کافئین مصرف می کردند.
«فرانچیسکو آمارو گاته»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «نتایج مطالعه ما نشان داد که مصرف شدید کافئین ۳۰ دقیقه پیش از انجام آزمایش ورزش هوازی، حداکثر اکسیداسیون چربی را در طول ورزش بدون توجه به زمان روز می افزاید.»
محققان پیشنهاد می کنند که مصرف یک فنجان قهوه یا مقدار کافی کافئین کمی پیش از یک تمرین هوازی با شدت متوسط در پس از ظهر بهترین راه حل برای حداکثر اکسیداسیون چربی در کل بدن است.

1400/01/18
23:40:27
5.0 / 5
1437
تگهای خبر: بدن , تحرك , چربی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir