یافته محققان استرالیایی؛

مصرف سبزیجات پهن برگ سبز برای تقویت عضلات ضروریست

مصرف سبزیجات پهن برگ سبز برای تقویت عضلات ضروریست

طبق تحقیقات جدید، مصرف روزانه فقط یک فنجان سبزیجات پهن برگ سبز می تواند عملکرد عضلات را تقویت کند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، مطالعه محققان دانشگاه ادیت کووان استرالیا نشان داد افرادی که رژیم غذایی غنی از نیترات دارند که به طور عمده از راه مصرف سبزیجات بدست می آورند، عملکرد عضلانی اندام تحتانی شأن به صورت قابل توجهی بهتر است.
عملکرد ضعیف عضلات با خطر بیشتر زمین خوردن و شکستگی ارتباط دارد و بعنوان شاخص کلیدی سلامت عمومی و سلامتی در نظر گرفته می شود.
محققان داده های ۳۷۵۹ استرالیایی را که در یک مطالعه ۱۲ ساله در مؤسسه دیابت قلب و دیابت ملبورن شرکت کرده بودند را مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند کسانی که بیشترین میزان مصرف منظم نیترات را دارند، ۱۱ درصد قدرت اندام تحتانی قویتر از افرادی دارند که پایین ترین میزان مصرف نیترات را دارند. سرعت پیاده روی شأن هم ۴ درصد بیشتر است.
دکتر «مارک سیم»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است که رژیم غذایی حاوی سبزیجات مملو از نیترات بدون توجه به میزان فعالیت بدنی، باعث تقویت قدرت عضلات می شود.»
وی در ادامه می افزاید: «با این وجود، برای بهینه سازی عملکرد عضلات، داشتن یک رژیم غذایی متعادل و غنی از سبزیجات پهن برگ سبز همراه با ورزش منظم، همچون تمرین با وزنه، ایده آل است.»
عملکرد عضلات برای حفظ سلامت کلی بدن، بخصوص قدرت استخوان در اواخر عمر، بسیار حیاتی می باشد.
این تحقیق نشان داد که سبزیجات غنی از نیترات، مانند کاهو، اسفناج، کلم پیچ و حتی چغندر، بیشترین فواید سلامتی را دارند.


منبع:

1400/01/13
15:46:47
5.0 / 5
1366
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir