پاسخ به پرسش كرونایی؛

آیا رفتن به رستوران در پاندمی كرونا خطرناك می باشد

آیا رفتن به رستوران در پاندمی كرونا خطرناك می باشد

به گزارش اسنک شاید یکی از سئوالات متداول مردم در دوران پاندمی کرونا، رفتن به رستوران و غذا خوردن در این قبیل اماکن باشد. اینکه چقدر احتمال دارد، با حضور در محیط رستوران گرفتار کووید ۱۹ شویم.


به گزارش اسنک به نقل از مهر، جهان با تهدید جدیدی به نام بیماری همه گیر کووید ۱۹ روبرو شده است. خیلی از کشورها طبق سفارش های سازمان جهانی بهداشت، برای رعایت فاصله فیزیکی خیلی از مشاغل، مؤسسات آموزش و پرورش، مسافرت ها و برگزاری اجتماعات را محدود و یا ملغا کرده اند. برای بعضی از افراد که بیرون از خانه فعالیت می کردند دورکاری، گفتگوها و جلسات آنلاین حالا به یک مبحث عادی برای انجام فعالیت هایشان تبدیل گشته است. حال سوال این است که آیا غذا خوردن در رستوران در زمان همه گیری بیماری کرونا خطرناک می باشد. بیماری کووید ۱۹ اصولاً توسط قطرات تنفسی آلوده به ویروس هنگام صحبت، سرفه یا عطسه منتشر می شود و احتمال دارد که ویروس از راه لمس سطوح آلوده با دست و سپس تماس دست ها با بینی یا دهان منتقل شود و سبب عفونت شود. بنابراین، اقدامات پیشگیری شخصی (مانند شستن دست ها، ماندن در خانه هنگام بیماری) و تمیز کردن و ضد عفونی محیط از اصول مهم پیشگیری است. با این وجود تابحال شواهدی در مورد انتقال بیماری از راه غذا یا بسته بندی مواد غذایی وجود ندارد اما لازم است ملاحظاتی در این حوزه در نظر گرفته شود. هر چه فرد با دیگران تعامل بیشتری داشته باشد، خطر گسترش کووید ۱۹ بیشتر است. به گزارش مرکز کنترل و جلوگیری از بیماری های آمریکا خطر گسترش کووید ۱۹ در محیط رستوران به صورت زیر است:

کمترین خطررستوران فعالیتهای خویش را به صورت بیرون بر انجام دهد.خطر متوسطصرف غذا در رستوران در یک فضای باز صورت گیرد. تعداد صندلی ها کاهش پیدا کند تا میزها حداقل دو متر از یکدیگر فاصله داشته باشند.بیشترین خطرصرف غذا در داخل فضای سالن رستوران صورت گیرد. تعداد صندلی ها کاهش نیابد و فاصله میزها از هم کمتر از ۲ متر باشد. هم چنین سفارش می شود اگر کسی در خانواده شما گرفتار نقص ایمنی یا علایم کووید ۱۹ است، حتی اگر تشخیص داده نشده باشد، از رفتن به اماکن عمومی پرهیز کند. اما اگر چنین نگرانی ندارید و می خواهید یک وعده غذایی سالم در رستوران داشته باشید، باید چند نکته را در نظر بگیرید. اول، محیط خارج از خانه اساسا خطرناک می باشد. هنگامی که در منزل هستید، خطر ابتلاء به ویروس کمتر است. دوم، بهتر است پیش از رفتن به رستوران تماس بگیرید و بررسی کنید که چه مواردی برای پیشگیری از انتقال بیماری فراهم نموده اند (توصیه می شود این موارد هم ارزیابی شود. ماسک زدن کارکنان، چکاپ دوره ای کارکنان، سابقه بیماری در کارکنان و خانواده آنها، شستشوی مکرر دست ها، استفاده از دستکش برای کارکنان، ضد عفونی کردن محیط و سطوح داخل رستوران). سوم، بهتر است از خوردن وعده های غذایی خام مانند سالاد خودداری شود و حتی الامکان مواد غذایی پخته شده را سفارش دهید. با عنایت به سفارش های سازمان جهانی بهداشت، رعایت فاصله فیزیکی و شستشوی مکرر دست ها بهترین روش جلوگیری از بیماری کووید ۱۹ است. خیلی از افراد به علل مختلف چاره ای جز سفارش وعده های غذایی از رستوران ندارند. رستوران ها برحسب رعایت نکات بهداشتی و داشتن امکاناتی مانند فضای فیزیکی بیشتر، از نظر خطر انتقال بیماری متفاوت هستند. برای داشتن وعده غذایی سالم در رستوران، حتما به نکات اشاره شده (دو متر فاصله بین میزها، ماسک زدن کارکنان، ضدعفونی شدن محیط و سطوح و…) توجه داشته باشید و بدانید که هرچه فرد با دیگران تعامل بیشتری داشته باشد و هرچه مدت زمان این تعامل بیشتر باشد، خطر گسترش کووید ۱۹ بیشتر است.


منبع:

1399/12/20
18:15:03
0.0 / 5
1237
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir