اعمال محدودیت های جدید در اروپا همزمان با موج دوم كرونا در منطقه

اعمال محدودیت های جدید در اروپا همزمان با موج دوم كرونا در منطقه

امروز (جمعه) با عبور شمار مبتلایان جهانی كرونا از 30 میلیون نفر و هشدار سازمان جهانی بهداشت نسبت به «میزان نگران كننده انتقال»، بخش های وسیعی از اروپا برای جلوگیری از شیوع آن محدودیت های گسترده جدیدی اعمال كردند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، انگلیس تجمعات را محدود کرده و فرانسه مقرر است محدودیت های جدیدی را برای شهرهای بزرگ ایجاد کند و این در حالیست که دولت های سراسر قاره اروپا در حال مبارزه با فعالیت جدید بیماری کووید-۱۹ هستند.
بیش از ۹۵۰ هزار نفر از زمان شیوع کروناویروس تابحال جان خودرا از دست داده اند که از این آمار بیش از ۲۰۰ هزار نفر متعلق به اروپا بوده است.
هانس کلوگه، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا اظهار داشت که بعد از ثبت ۵۴ هزار مورد مبتلاشدن در هفته گذشته در این قاره "باید زنگ خطری" در منطقه به صدا درآید، چونکه این آمار یک رکورد جدید شمرده می شود.
کلوگه در یک کنفرانس خبری آنلاین از کپنهاگ اظهار داشت بااینکه این اعداد نشانه تست گیری گسترده تری است اما همین طور میزان نگران کننده انتقال را در سراسر منطقه نشان میدهد.
فعالیت مجدد کرونا در مادرید، پایتخت اسپانیا نیز شروع شده و بسیاری خواهان اقدام "قاطع" در مقابل این شیوع از دولت مرکزی شدند که مقرر است محدودیت های جدیدی را تعیین کند.
مقامات مادرید هشدار دادند که سیستم مراقبت های بهداشتی منطقه تحت فشارهای فزاینده ای قرار دارد. از میان پنج تخت بیمارستان یک تخت در بین موج دوم بیماری کووید-۱۹ توسط بیماران کرونایی اشغال می شود.
بعد از آنکه مقام ارشد بهداشت منطقه ای اروپا در روز چهارشنبه احتمال افزایش شیوع در مناطق را اعلام کرد، اضطراب در مورد احتمال بازگشت به قرنطینه نیز درحال افزایش است.
در انگلیس هم محدودیت های جدید از امروز شروع می شود. بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور هشدار داد که ممکنست رستوران ها زودتر تعطیل شوند تا از "دومین اوج" عفونت جلوگیری شود.
حدود دو میلیون نفر در شمال شرقی انگلیس همچون در شهرهای نیوکاسل و ساندرلند دیگر اجازه ملاقات با مردم در خارج از خانه خودرا ندارند و مکان های تفریحی باید تا ساعت ۱۰ شب بسته شوند.
روز دوشنبه دولت در سراسر انگلیس قوانینی وضع کرد که معاشرت را به گروه های شش نفره یا کمتر محدود کند، برای اینکه موارد روزانه مبتلاشدن به سطحی افزایش یافته که از اوایل ماه مه دیده نشده است.
مقامات فرانسوی همین طور در حال آماده سازی محدودیت های شدیدتر در چندین شهر برای جلوگیری از فعالیت مجدد کرونا هستند. این کشور طی هفته گذشته تقریباً ۱۰ هزار مورد جدید مبتلاشدن در روز را ثبت کرده است.
بنا بر گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر بهداشت این کشور بعد از اعمال محدودیت در مجامع عمومی در این هفته در بوردو و مارسی اظهار داشت که در لیون و نیس نیز تا روز شنبه قوانین جدید اعمال می شود.1399/06/28
22:26:28
5.0 / 5
1624
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir