گزارش محققان اتریشی؛

مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با میکروبیوم های سالم تر روده مرتبط می باشد

مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با میکروبیوم های سالم تر روده مرتبط می باشد

به گزارش اسنک، داشتن یک رژیم غذایی غنی از میوه ها و سبزیجات برای تنوع باکتری های روده مهم می باشد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، میکروبیوم روده نقش مهمی در سلامت کلی بدن دارد. یک میکروبیوم روده سالم دارای طیف متنوعی از میکروارگانیزم ها است.
مطالعه جدید دانشگاه فناوری گراتس اتریش نشان داده است خوردن میوه ها و سبزیجات به تأمین بخشی از این تنوع باکتریایی در روده انسان کمک می نماید.
یک میکروبیوم سالم روده دارای طیف متنوعی از باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و سایر میکروارگانیزم ها است که نه تنها به دستگاه گوارش کمک می نماید تا غذا را تجزیه کند، بلکه از سیستم ایمنی و محور روده-مغز هم حمایت می کند.
گاهی اوقات، افراد امکان دارد در مورد آن چه که برای داشتن یک میکروبیوم متنوع و سالم روده نیاز دارند، گیج شوند.
مطالعه جدید نشان داده است که خوردن بیشتر میوه ها و سبزیجات راهکاری ساده است.
دکتر «گابریل برگ»، رئیس مؤسسه بیوتکنولوژی زیست محیطی در دانشگاه فناوری گراتس و نویسنده اصلی این مطالعه، اظهار داشت: «این یافته ها امکان دارد بر نحوه رشد و / یا بسته بندی میوه ها و سبزیجات تازه در آینده تاثیر بگذارد. کشاورزی و باغبانی محرک قوی میکروبیوم محیطی است که بر سلامت انسان و همینطور سلامت سیاره زمین تاثیر می گذارد.»
وی در ادامه می افزاید: «از نظر من، ما باید در خیلی از شیوه های کشاورزی فعلی خود نظیر اصلاح نژاد فقط برای عملکرد و مقاومت، تولید و کنترل بذر، استفاده از کودها و سموم دفع آفات، ذخیره سازی و فرآوری مواد غذایی تجدید نظر نماییم.»
همچنین دانشمندان دریافتند که خوردن میوه ها و سبزیجات بیشتر در دوران نوزادی تاثیر مثبتی بر رشد سیستم ایمنی در سه سال اول زندگی دارد.
به گفته دکتر بابک فیروزی، متخصص گوارش در دانشگاه کالیفرنیا، «در دوران نوزادی، فلور روده بشدت تحت تاثیر مادر است. بنظر می رسد میکروبیوم های روده به صورت کلی بعد از ۲ سالگی نوزاد ته نشین می شوند و تغییر قابل توجهی نمی کنند. بنابراین، بسیار اهمیت دارد که والدین تغذیه سالم را در سنین پایین معرفی کنند تا فرزندشان بتواند میکروبیوم های روده سالم در مادام العمر داشته باشد.»منبع:

1402/08/14
12:49:03
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir