معاون وزیر بهداشت:

تمام پروژه های بهداشتی تا سال 1403 تمام می شود

تمام پروژه های بهداشتی تا سال 1403 تمام می شود

به گزارش اسنک، همدان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اظهار داشت: در دیماه ۱۴۰۰ رهبری بر توجه به نظام شبکه و مراقبت های بهداشتی تاکید بیشتری داشتند بر این اساس ۴۰۴۰ پروژه بهداشتی سال قبل شروع شده و سال جاری حدود ۲۰۰۰ پروژه به پایان رسیده و تا ۱۴۰۳ مابقی هم تمام می شود.


بهروز رحیمی ظهر سه شنبه ۷ شهریورماه در نشست با مدیران دانشگاه علوم پزشکی همدان، اظهار داشت: از گفتمان سیستم سلامت کمتر گفته و شنیده می شود چون مثل هوایی که تنفس می نماییم باارزش است اما به اندازه ای تکرار شده که دیده نمی شود و کمتر مورد توجه است.
وی با اعلان اینکه امروز کشور به یکی از قطب های Who تبدیل گشته است و در موضوعات مختلف در عرصه سلامت، حرف برای گفتن دارد، مطرح کرد: چه بسیار انسان هایی که آرزوی تحقق این انقلاب را داشتند و چه خدمات شایان توجهی که به لطف خداوند در سیستم سلامت این انقلاب شکل گرفته است.
معاون وزیر بهداشت با اشاره به این که امنیت در کشور ما به امنیت پایدار منطقه تبدیل گشته است، بیان کرد: همه این اتفاقات مبارک نویدهای امیدبخشی در پویایی انقلاب ماست، رهبر معظم انقلاب، امید را به ایمان ربط می دهند و گل واژه کلام ایشان امید است و معتقدند امروز به قله نزدیکتریم پس نباید خسته شویم.
وی اشاره کرد: در سیستم سلامت وقتی از توانمندی ها سخن می گوییم عرضه بهتر خدمات بهداشتی و درمانی مدنظر قرار می گیرد اما نباید فراموش نماییم که همه اتفاقات مبارک در این زمینه ها از جایگاه دانشجویی، آموزشی و علمی دانشگاه است پس باید شأن دانشگاه در این موقعیت ها حفظ و تقویت شود.
رحیمی با تکیه بر این که هر خدمت خوب، در هر سطحی با آموزش رقم می خورد و این رویکرد بسیار ارزشمندی است که باید دنبال شود، اشاره کرد: در دو سال قبل بیشتر از ۱۵ هزار تخت بیمارستانی به حوزه سلامت اضافه شده و راه اندازی این سطح از خدمات بیمارستانی که به اندازه پنج میلیارد تومان در هر تخت رقم خورده، بسیار باارزش است.
ایشان سپس اظهار داشت: در دیماه ۱۴۰۰ رهبری بر توجه به نظام شبکه و مراقبت های بهداشتی تاکید بیشتری داشتند بر این اساس ۴۰۴۰ پروژه بهداشتی سال قبل شروع شده و سال جاری حدود ۲۰۰۰ پروژه به انتها رسیده و تا ۱۴۰۳ مابقی هم تمام می شود.
معاون وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به این که لازم است توکل و تلاش در راه موفقیت، توأم باشد، اظهار داشت: تناسب سازی مشاغل همچون رویکرد های مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی همین طور به دغدغه های کار نهادهای نظارتی در عرصه سلامت اشاره و اشاره کرد: کار گزینش و حراست خیلی مشکل است اما همواره حفظ آبروی افراد اولویت باید باشد چون که آبرو ماهیت الهی دارد و با روزی و آبروی افراد نباید بازی کرد و کوچکترین اشتباه افراد را دستاویز این اتفاق قرار ندهیم.
رحیمی همینطور با اعلان اینکه در این راه، راه نرفته و کار نکرده بسیار داریم، افزود: کوشش برای دیده شدن، گمشدن به دنبال دارد و خطرناکست اما کاری که برای خدا و مردم به انجام می رسد، دیده خواهد شد.
وی سازمان ها را موجودات زنده برشمرد که به رفتارهای مدیران خود واکنش نشان می دهند و افزود: مدیریت آرام و با آرامش بطور قطع موفقیت بدنبال دارد و این جز با رویکرد اخلاق مداری و انسان محوری محقق نمی شود و علاوه بر آن باید ساده و روان و صادقانه اقدام نماییم.
معاون وزیر بهداشت مطرح کرد: با اجرای طرح "پزشک خانواده" و ایجاد تحول در جوانی جمعیت به شأن بهداشت در حوزه پیشگیری بازمی گردیم چون که در سالهای قبل از سطح اول خدمات حوزه سلامت غافل بودیم که باید جبران شود.
وی با اعلان اینکه ۲۵۰ پروژه آموزشی در این دولت به سر انجام رسیده است، اشاره کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری جهاد تببین باید محقق شود و مردم بدانند ذیل این پرچم و نظام مقدس جمهوری اسلامی چه اتفاقاتی می افتد.
این مقام مسئول همینطور گریزی به حماسه بزرگ اربعین در عرصه سلامت داشت و اظهار داشت: قصه عظیم اربعین فرهنگ بزرگی است که نباید فراموش شود چون که خدمت کردن به زائرین اربعین لذت بخش است و ما اعتقاد داریم پای کار ائمه بودن برکت زندگی و نسل ما خواهد بود.
رحیمی در ادامه تاکید کرد: مدیر بیش از اتاق نیاز دارد در کنار فرآیندها بدود و امروز حلقه مفقوده در مدیریت، نظارت است، خصوصاً نظارت بر فرآیندها که لازم است در روند آن هر مدیری مجاهدانه ورود کند.
وی در قسمت دیگری با اشاره به این که دانشگاه علوم پزشکی همدان به یکی از قطب های حوزه سلامت در سطح کشور تبدیل گشته است، بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان بسیار بزرگتر از خود ظاهر شده و باید وقت بگذاریم و تلاش نماییم تا پر آوازه تر ظاهر شویم و آرامش و توسعه را به کمال و مردم برسانیم.
منبع:

1402/06/08
08:04:00
5.0 / 5
308
تگهای خبر: آموزش , امنیت , بدن , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir