تأمین و توزیع داروهای موردنیاز کشور توسط شرکت پخش سهاهلال

تأمین و توزیع داروهای موردنیاز کشور توسط شرکت پخش سهاهلال

به گزارش اسنک، پارسال شرکت پخش سهاهلال در جهت رسالت ذاتی خود، همزمان با کمبود شدید اقلامی همچون آنتی بیوتیک ها، مبادرت به توزیع در سطح داروخانه های منتخب سازمان غذا و دارو و مراکز درمانی کرد که این روند همچنان با قوت ادامه دارد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر عسکری درمورد اقدامات شرکت پخش سهاهلال از شروع سالجاری تابحال اظهار داشت: این مجموعه در امتداد رسالت ذاتی خود، همزمان با کمبود شدید اقلامی همچون آنتی بیوتیک ها، مبادرت به توزیع بیش از۵۰ تن انواع داروهای آنتی بیوتیک در سطح داروخانه های منتخب سازمان غذا و دارو و مراکز درمانی کرد که این روند همچنان با قوت ادامه دارد.
مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی در توضیح این مطلب اضافه کرد: شرکت پخش سها هلال به منظور تأمین و توزیع اقلام دارویی هموطنان در سرتاسر کشور و خاصه مناطق کم برخوردار از راه ۱۶ مرکز توزیع در نقاط مختلف کشور تلاش دارد با توزیع مویرگی انواع داروها تمامی مناطق ایران را در چارچوب طرح همپوشانی زیر پوشش خدمات دارویی هلال احمر برده و در مقاطع مختلف زمانی و در شرایط بحران های دارویی و کمبود بازار؛ با تأمین اقلامی همچون داروهای آنتی بیوتیک و سرم های نمکی طبق برنامه اعلامی سازمان غذا و دارو و معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی، سهمی در تحقق برنامه های ملی سلامت ایفا کند.
به گفته ی ایشان، امسال بنا برآمارهای موجود بیشتر از ۲۱ درصد اقلام توزیعی شرکت پخش سها در ارتباط با داروها و تجهیزات پزشکی تولیدی شرکتهای زیر پوشش سازمان و اقلام تامینی شرکت بازرگانی سها کیش بوده است.
عسکری یکی از سیاست های راهبردی شرکت پخش سها هلال را مشارکت در برنامه های ملی همچون راهپیمایی عظیم اربعین حسینی از راه تأمین و توزیع داروهای مورد نیاز زائرین اباعبدالله الحسین دانست و افزود: امسال با هماهنگی سازمان حج و زیارت از راه مراکز توزیع سها هلال در استان های کرمانشاه و ایلام، داروهای مورد نیاز در اختیار مراکز درمانی و داروخانه های منتخب قرار گرفت.
طبق گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، وی ادامه داد: اجرای طرح GPS پرتابل آنلاین– سامانه هوشمند نظارت و پایش بر زنجیره دما و رطوبت- بعد از ۶ ماه آزمایش موفق توسط شرکت پخش سها هلال اقدامی بسیار پرارزش شمرده می شود که برای نخستین بار توسط این مجموعه در سرتاسر کشور به انجام می رسد.
منبع:

1401/12/29
13:07:31
5.0 / 5
389
تگهای خبر: آنلاین , برنامه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir