مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران طرح كرد:

نیاز سازمان انتقال خون ایران به ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خون گیری

نیاز سازمان انتقال خون ایران به ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خون گیری

به گزارش اسنک خراسان شمالی مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران اظهار داشت: این سازمان ۱۰۰ دستگاه اتوبوس خونگیری برای پوشش مناطق مختلف کشور نیاز دارد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، مصطفی جمالی در حاشیه سفر به خراسان شمالی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: حال حاضر در روستاها امکان خونگیری وجود ندارد و فراهم شدن این اتوبوس های سیار می تواند خلاءهای موجود در این بخش را پوشش دهد.
وی افزود: هم اکنون ۲۰۰ پایگاه و مرکز ثابت خونگیری در کشور وجود دارد که مردم با رفتن به آنها مبادرت به اهدای خون می کنند.
جمالی اظهار داشت: تعداد اتوبوس های خونگیری در کشور هم حدود ۲۰ عدد است که همان ها هم غیر استاندارد و قدیمی است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون کمبود مرکز و پایگاه خونگیری در کشور وجود ندارد، افزود: راه اندازی پایگاه یا مرکز خونگیری به لحاظ هزینه هایی که دارد چندان درست نیست و وضعیت اقتصادی کشور هم چنین اجازه ای را نمی دهد؛ بنابراین به دنبال رفع کمبودها از راه اتوبوس های خونگیری هستیم.
مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران و همینطور اظهار نمود: سازمان انتقال خون نیازمند حدود ۲۰ درصد افزایش پرسنل بخصوص در بخش فنی است تا نیاز کشور طی ۵ سال آینده برطرف شود.
او همینطور افزود: استانهای کوچکتر بخصوص در زمان بحران، بیشتر مشارکت دارند و اقدامات خیرخواهانه توسط آنها به نسبت جمعیت بیشتر انجام می گیرد.
وی ادامه داد: استان خراسان شمالی و مردم آن یکی از استانهای پیشرو در اهدای خون هستند و به نسبت جمعیت جزو ۳ استان برتر کشور در مشارکت برای اهدای خون به حساب می آیند.
جمالی با تکیه بر این که اقدامات ترویجی برای اهدای خون بسیار اثرگذار می باشد، اظهار داشت: خیلی از گروههای مختلف از قبیل ورزشکاران، هنرمندان و مسؤلان سفیران صلح و دوستی انتقال خون ایران هستند و برای افزایش فرهنگ نیکو و پسندیده اهدای خون تلاش می کنند.
منبع:

1401/05/02
10:03:48
5.0 / 5
782
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir