مطالعات نشان می دهد؛

ارتباط چاقی در میانسالی و تهدید سلامت در سنین بالاتر

ارتباط چاقی در میانسالی و تهدید سلامت در سنین بالاتر

به گزارش اسنک محققان می گویند افراد مبتلا به چاقی در میانسالی با عوارض جدی تری برای سلامت در سنین بالاتر مواجه می شوند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، پژوهشگران دانشگاه نورث وسترن در ایلینوی شیکاگو اذعان دارند افرادی که در میانسالی اضافه وزن دارند اما چاق نیستند تقریباً به اندازه افراد با وزن متوسط عمر می کنند، اما محدودیت های بیشتری در سبک زندگی خود دارند.
طبق نتایج یک پژوهش جدید، افراد مبتلا به چاقی در میانسالی نسبت به افرادی که دارای شاخص توده بدنی «طبیعی» (BMI) هستند، هزینه های مراقبت های بهداشتی بالاتری دارند و در سنین پایین تر جان خودرا از دست می دهند.
آنها افزودند افرادی که دارای اضافه وزن یا چاقی هستند بیشتر از افرادی که در میانسالی دارای BMI نرمال بودند به درمان بیماری عروق کرونر قلب، حملات قلبی، بیماری عروق محیطی، بیماری عروق مغزی (سکته مغزی) و نارسایی قلبی نیاز دارند.
همچنین میانگین سن مرگ برای افراد چاق ۸۰ سال بود، در حالی که برای افراد دارای BMI نرمال در میانسالی ۸۲ سال بود.
تغییر در رژیم غذایی و ورزش برای حفظ وزن مهمست و می تواند سالهای زندگی سالم را بهبود بخشد. هرچه سریعتر یک فرد عادات بد غذایی و سبک زندگی خودرا اصلاح کند، احتمال بیشتری دارد که اثرات منفی چاقی را اصلاح نماید.


منبع:

1401/01/10
12:27:36
5.0 / 5
826
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir