رئیس دانشكده علوم پزشكی تربت جام :

بیشتر از ۹۲ درصد جمعیت تربت جام واکسینه شده اند

بیشتر از ۹۲ درصد جمعیت تربت جام واکسینه شده اند

به گزارش اسنک خراسان رضوی رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام از واکسیناسیون ۹۲.۶۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال زیر پوشش این دانشکده در شهرستان اطلاع داد.محمد افکار در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: از آغاز طرح واکسیناسیون تابحال ۴۷ هزار و ۲۶۱ نفر در این شهرستان واکسن کرونا را دریافت کرده اند و بر مبنای آمار در مجموع ۹۲.۶۰ درصد جمعیت هدف در شهرستان واکسینه شده اند.

وی اضافه کرد: از این تعداد ۹۲.۵۶ درصد نوبت اول، ۷۹ درصد نوبت دوم و ۲۱ درصد دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

افکار بیان نمود: همینطور ۸۹ درصد دانش آموزان و ۸۸ درصد از مادران آبستن دوز اول و ۷۴ درصد از دانش آموزان و ۷۳ درصد مادران آبستن دوز دوم واکسن را دریافت کرده اند که بر مبنای آمار اعلام شده، استقبال مادران آبستن بسیار مطلوب بوده است.

وی افزود: در جهت تأمین زیرساخت های لازم جهت تسریع در روند واکسیناسیون اقداماتی شامل راه اندازی تیم های سیار، واکسیناسیون خانه به خانه، افراد سالمند و ناتوان، آگاه سازی و اطلاع رسانی عمومی از راه ائمه جمعه و جماعت، فرمانداری و سایر بخش ها انجام شده است.

رئیس دانشکده علوم پزشکی تربت جام با تکیه بر رعایت پروتکلهای بهداشتی در جهت پیشگیری از شیوع اُمیکرون تصریح کرد: شیوع بیماری و آمار مرگ و میر ناشی از ویروس اُمیکرون در کشورهای اروپایی افزایش پیدا کرده و این بیماری شیوع انفجاری دارد. در کشور ما به لحاظ این که مردم دیرتر واکسن زدند، در صورتیکه دوز سوم واکسن تزریق نشود، در آینده نزدیک شاهد شیوع بیماری در منطقه خواهیم بود.

وی افزود: ساده انگاری و عادی انگاری جامعه را به لحاظ انتشار ویروس اُمیکرون ناایمن می کند. به همین جهت برای ایمنی جامعه باید همه افراد دوز سوم را دریافت نمایند.

وی ضمن درخواست از مردم منطقه جام برای دریافت هر سه دوز واکسن اظهار داشت: کادر درمان شهرستان در تمام مراکز بهداشتی و درمانی، پایگاه های سلامت و مراکز تجمیعی به صورت ۱۶ ساعته حضور دارند و در مراکز بهداشتی و درمانی از ۸.۳۰ بامداد الی ۱۴ پاسخگوی شهروندان هستند.
1400/11/03
14:11:14
5.0 / 5
1090
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir