مطالعات نشان می دهد؛

مصرف روزانه آووکادو در تعدیل چربی دورکمر زنان موثر است

مصرف روزانه آووکادو در تعدیل چربی دورکمر زنان موثر است

به گزارش اسنک بر مبنای یک مطالعه جدید، مصرف یک آووکادو در روز می تواند به توزیع چربی شکم در زنان به شکل الگوی سالم کمک نماید.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، در مطالعه محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا، ۱۰۵ بزرگسال مبتلا به اضافه وزن و چاقی در یک آزمایش تصادفی کنترل شده که یک وعده غذا در روز به مدت ۱۲ هفته دریافت می کردند، شرکت کردند.
نتایج نشان داد خانمهایی که از آووکادو بعنوان بخشی از وعده غذایی روزانه خود استفاده می کردند، چربی عمیق شکمی شأن کاهش پیدا کرد.
«نیمان خان» سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: ما علاقه مند بودیم که بدانیم خوردن آووکادو با نحوه ذخیره چربی بدن در افراد چه می کند. محل چربی در بدن نقش مهمی در سلامتی دارد.
وی در ادامه توضیح می دهد: در ناحیه شکم، دو نوع چربی وجود دارد: چربی که درست در زیر پوست تجمع می یابد و چربی زیرجلدی نامیده می شود و چربی که در قسمت عمیق تر شکم تجمع می یابد که معروف به چربی احشایی است و اندام های داخلی را احاطه کرده است. افراد با نسبت بیشتر از چربی احشایی عمیق تر در معرض خطر بیشتر ابتلاء به دیابت هستند. ازاین رو ما علاقه مند بودیم تعیین نماییم که آیا نسبت چربی زیرجلدی به احشایی با مصرف آووکادو تغییر می کند یا خیر.
شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه وعده های غذایی حاوی آووکادوی تازه دریافت نمودند، در حالیکه گروه دیگر وعده غذایی با مواد یکسان و کالری مشابه دریافت نمودند که حاوی آووکادو نبود.
در آغاز و آخر ۱۲ هفته، محققان چربی شکمی شرکت کنندگان و تلرانس گلوکز، اندازه متابولیسم و نشانگر دیابت را در آنها اندازه گیری کردند.
محققان مشاهده نمودند شرکت کنندگان زنی که روزانه آووکادو را بعنوان بخشی از وعده غذایی خود مصرف می کردند، میزان چربی احشایی شکم شأن کاسته شده که نشان داده است توزیع مجدد چربی به دور از اندام ها بوده است. با این وجود، توزیع چربی در مردان تغییر نکرده بود و نه در مردان و نه در زنان بهبودی در تلرانس گلوکز مشاهده نشد.


منبع:

1400/06/25
14:42:56
5.0 / 5
1139
تگهای خبر: بدن , پوست , چربی , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir