جدیدترین آمار جهانی همه گیری كووید ۱۹

آمریکا و هند ۲ رکورددار نرخ مبتلاشدن با بیش از ۳۰ میلیون بیمار کرونائی

آمریکا و هند ۲ رکورددار نرخ مبتلاشدن با بیش از ۳۰ میلیون بیمار کرونائی

مجموع مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 203 میلیون و 455 هزار و 121 نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و 307 هزار و 456 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده و همین طور 182 میلیون و 771 هزار و 311 نفر از مبتلایان نیز بهبود یافته اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا با بیش از ۳۶.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۳۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۱.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۰.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۶۳ هزار و هند با بیش از ۴۲۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ آمریکا ۳۶، ۵۴۳، ۳۳۸ ۶۳۳، ۱۱۶ ۲ هند ۳۱، ۹۶۹، ۹۵۴ ۴۲۸، ۳۳۹ ۳ برزیل ۲۰، ۱۶۵، ۶۷۲ ۵۶۳، ۴۷۰ ۴ روسیه ۶، ۴۴۷، ۷۵۰ ۱۶۴، ۸۸۱ ۵ فرانسه ۶، ۳۰۵، ۱۵۸ ۱۱۲، ۲۲۰ ۶ انگلیس ۶، ۰۶۹، ۳۶۲ ۱۳۰، ۳۲۰ ۷ ترکیه ۵، ۹۱۸، ۵۴۰ ۵۲، ۱۹۶ ۸ آرژانتین ۵، ۰۱۸، ۸۹۵ ۱۰۷، ۴۵۹ ۹ کلمبیا ۴، ۸۳۸، ۹۸۴ ۱۲۲، ۴۵۸ ۱۰ اسپانیا ۴، ۵۸۸، ۱۳۲ ۸۲، ۰۰۶ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۱۶۴ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است.
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۳۲ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، انگلیس، ترکیه، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، ایتالیا، ایران، آلمان، اندونزی، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، اوکراین، پرو، هلند، عراق، جمهوری چک، فیلیپین، شیلی، کانادا، بنگلادش، مالزی، بلژیک، سوئد، رومانی، پاکستان و ژاپن نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
منبع:

1400/05/18
12:44:22
5.0 / 5
1424
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir