عمر انسان های آینده چند سال خواهد بود؟

عمر انسان های آینده چند سال خواهد بود؟

اسنک: خراسان رضوی نتایج تحقیقات حاکی از این است که همه گیری در برخی از مناطق موجب کاهش امید به زندگی شده اما نتایج مطالعه اخیر نشان میدهد که فرد در وضعیت ایده آل می تواند تا 150 سال عمر کند و تلاش ها برای افزایش طول عمر نیز ادامه دارد.به نقل از ویفروم، هم اکنون امید به زندگی در بدو تولد برای مردان ۷۰ و برای زنان ۷۵ سال است. پیش بینی می شود جمعیتی که از ۱۰۰ سال به بالا عمر می کند، از ۹۵ هزار نفر سال ۱۹۹۰ به ۳.۷ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ برسد. طبق بررسی ها محدودیت شدیدی(hard limit) که اوایل سال جاری درباره طول عمر، به استثنای بیماری و فجایع طبیعی، ارائه شد، انسان به عمر ۱۵۰ سال خواهد رسید.

پیشرفت حاصل شده در افزایش طول عمر باتوجه به واکسن ها و سایر موفقیت ها در برخی از مناطق، مشکلاتی مانند مشکل تامین بودجه بازنشستگی برای جمعیت های مسن درحال رشد را به وجود آورده است.

چشم انداز زندگی طولانی تر در بعضی نقاط خاص جذاب به نظر نمی رسد؛ برای مثال امید به زندگی در ایالات متحده در سال قبل بیشترین کاهش را از جنگ جهانی دوم تا حالا تجربه کرده برای اینکه بیماری همه گیر کووید- ۱۹ سبب شد برخی افراد به مصرف بیش از حد مواد مخدر روی آورند.

در سال ۲۰۲۰ فرانسه نیز با کاهش امید به زندگی مواجه گردید اما مواردی وجود دارد که نشان میدهد افراد به سن بالاتر خواهند رسید. البته جذابیت زندگی طولانی تر به کیفیت آن بستگی دارد.

ری کرزویل، مخترع و آینده نگر آمریکایی، ژنوم انسان را به نرم افزار منسوخ تشبیه و پیری را بعنوان یک مساله مهندسی قابل حل توصیف کرده است.

وی اظهار داشت: در نهایت ما می توانیم طول عمر را به مدت نامحدود افزایش دهیم؛ به زودی ممکنست اضافه کردن یک سال اضافی به طول عمر هر سال را شروع نماییم.

لازم به ذکر است اگر افراد بتوانند عمر طولانی تری داشته باشند، در صورتیکه سالم ترند، مزایای اقتصادی بهتری خواهند داشت.

بررسی که در اوایل ماه جاری برمبنای داده های ایالات متحده انتشار یافت، نشان میدهد که کاهش موثر روند پیری معمولی در طول یک سال، افزایش امید به زندگی و ۳۸ تریلیون دلار ارزش بوجود آورد. با این وجود معین نیست که چگونه امکانات مورد نیاز جهت زندگی طولانی تر و سالم تربه طور یکسان ارائه خواهد شد برای اینکه نابرابری از نظر مراقبت های بهداشتی و طول عمر حتی در کشورهای نسبتا ثروتمند کاملا جدی شده است.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD)، گروهی از کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی گزارش کردند، در ۲۵ کشور عضو، افرادی که بالاترین سطح تحصیلات را دارند می توانند انتظار داشته باشند که نسبت به افراد با سطح تحصیلات پایین تر، حدود ۶ سال بیشتر عمر خواهند کرد.

پتانسیل نوآوری موثر ضد پیری برای بدترکردن نابرابری در آینده بحث هایی به وجود آورده است، برخی براین باورند که افراد مرفه برای بدست آوردن همه چیز همچون داروهای محافظت کننده از دیگران جلوتر خواهند بود.

ممکن است این فرضیه مبنای علمی داشته باشد که استرس کمتر با افزایش طول عمر مرتبط می باشد برای اینکه ژنی که از سلول های بنیادی مغز و اثرات مضر استرس محافظت می کند با طول عمر ارتباط دارد. برمبنای نتایج تحقیقات یک روش موثر در کاهش روند پیری، عدم قرارگیری در معرض آلاینده هایی مانند دودسیگار، الکل و آفت کش هاست.

همچنین کاهش امید به زندگی در سال قبل در ایالات متحده یکسان نبوده است و بطور کلی یک سال و نیم کاهش یافته است، اما افراد رنگین پوست و اسپانیایی تبارها سه سال کاهش را تجربه کردند.

بر اساس نتایج بررسی ها، احتمال مرگ در اثر مواردی مانند مبتلاشدن به سرطان یا بیماری قلبی هر هشت یا ۹ سال حدودا دو برابر می شود اما این مطالعه استدلال می کند که روش های سنتی محاسبه طول عمر کشف جدیدی در پزشکی نیست.

منبع:

1400/05/06
08:19:54
5.0 / 5
1600
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir