كووید مزمن احتمال مبتلا شدن به افسردگی را ۲ برابر می كند

كووید مزمن احتمال مبتلا شدن به افسردگی را ۲ برابر می كند

به گزارش اسنک بر مبنای داده های جدیدی که اداره آمار ملی انگلیس (ONS) منتشر نموده است، افرادی که کووید مزمن داشته اند یا گمان می کنند مبتلا به آن هستند، حدودا دو برابر بیشتر از افرادی که به این ویروس مبتلا نشده اند به افسردگی گرفتار می شوند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، نظرسنجی اداره آمار ملی انگلیس که در فاصله ۷ آوریل تا ۱۳ ژوئن انجام شد، نشان داده است ۶.۲ درصد بزرگسالان گزارش دادند که امکان دارد به کووید مزمن مبتلا شده باشند.
از این گروه، حدود یک سوم (۳۰ درصد) گفتند در دو هفته اخیر علائم افسردگی متوسط تا شدید داشته اند، در حالیکه این رقم در پاسخ دهندگانی که گمان نمی کردند به بیماری مبتلا شده باشند، ۱۶ درصد بود.
و همینطور ۲۵ درصد گفتند که گرفتار نوعی اضطراب شده اند، در حالیکه این رقم در کسانی که تحت تأثیر مستقیم کووید نبوده اند ۱۵ درصد بود.
اداره آمار ملی انگلیس متذکر شد که از این نتایج نمی گردد به رابطه علت و معلولی رسید، اما در ادامه افزود، شرایط فرد می تواند به عواملی مانند سن، وضعیت ناتوانی یا میزان محرومیت ارتباط داشته باشد.
این نهاد دولتی از حدود ۴۰ هزار نفر از افراد ۱۶ سال به بالا در بریتانیا نظرسنجی کرد تا این نتایج را عرضه کند، و ۳.۶ درصد این افراد گفتند به کووید مزمن گرفتار شدند، در حالیکه ۲.۶ درصد گفتند مطمئن نیستند.
زنان، بزرگسالان گرفتار ناتوانی جسمی، افراد بین ۳۰ تا ۴۹ سال و هم کسانی که در فقیرترین مناطق این کشور زندگی می کنند بیشتر احتمال داشت بگویند که امکان دارد کووید مزمن داشته باشند.
به گزارش ایندیپندنت، تام ویزرد، مسئول اصلی پژوهش اداره آمار ملی، اظهار داشت: هرچند تعریف مشخصی از کووید مزمن وجود ندارد، احتمال دارد به صورت های متفاوت روی افراد اثر بگذارد و پژوهش های فعلی آثار احتمالی اش بر سلامت جسمی را نشان می دهند. پژوهش امروز بر تأثیر احتمالی کووید مزمن بر سلامت روان، تندرستی و شادابی یا کار افراد تاکید و تمرکز دارد.
منبع:

1400/05/03
12:33:43
5.0 / 5
1089
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir