مطالعات نشان می دهد؛

رژیم غذایی مملو از قند و چربی منجر به بیماری پسوریازیس می شود

رژیم غذایی مملو از قند و چربی منجر به بیماری پسوریازیس می شود

مطالعات نشان داده است که خوردن زیاد قند یا غذاهای غنی از چربی که به رژیم غذایی غربی معروف هستند می تواند برای سلامتی مضر باشد.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از هلث سایت، داشتن یک رژیم غذایی حاوی مقدار زیادی قند و چربی موجب عدم تعادل در میکروبیوم های روده می شود که می تواند منجر به اختلالات التهابی پوستی مانند پسوریازیس شود.
غذا یکی از قابل اصلاح ترین عواملی است که به تنظیم میکروبیوم های روده کمک می نماید از اینرو آنچه می خورید برای حفظ روده سالم و ممانعت از بیماری مهمست.
«سام تی هوانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «تحقیقات قبلی نشان داده است که یک رژیم غذایی غربی مملو از قند و چربی می تواند موجب التهاب قابل توجه پوست و بروز پسوریازیس شود.»
وی همین طور اضافه کرد: «علی رغم داشتن داروهای ضد التهابی قدرتمند برای بیماری پوست، مطالعه ما نشان میدهد که تغییرات ساده در رژیم غذایی ممکنست تأثیرات مهمی بر پسوریازیس داشته باشد.»
پسوریازیس نوعی اختلال پوستی است که در آن سلول ها در سطح پوست جمع می شوند و در نتیجه موجب ایجاد نواحی قرمز خارش دار، خشک و دردناک می شوند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که سلول های ایمنی به اشتباه به سلول های سالم حمله کرده و موجب التهاب پوست و ایجاد لکه های پوسته پوسته و قرمز روی پوست می شوند.
جمعیت میکروبی و عملکرد روده می تواند به سرعت با یک رژیم غذایی غربی تغییر کند.
در این مطالعه، پژوهشگران با بهره گیری از مدل موش های آزمایشگاهی، اثرات غذا را بر پسوریازیس و آرتروز بررسی کردند. طبق مطالعه، خیلی از پاسخ های خودایمنی التهابی، مانند پسوریازیس و بیماری التهابی روده، توسط پروتئین IL-۲۳ ایجاد می شود که توسط سلول های ایمنی تولید می شود.
محققان دریافتند که داشتن یک رژیم غذایی غربی برای کوتاه مدت موجب ایجاد عدم تعادل میکروبی و افزایش لطمه پذیری در مقابل التهاب پوستی شبه پسوریازیس ناشی از IL ۲۳ می شود.
هوانگ در ادامه می افزاید: «بین التهاب پوست و تغییر در میکروبیوم روده به سبب مصرف مواد غذایی ارتباط روشنی وجود دارد. تعادل باکتری ها در روده اندکی بعد از شروع رژیم غذایی غربی بهم می خورد و التهابات پوستی و پسوریازیس را تشدید می کند.»
تحقیقات نشان داد موش هایی که به مدت ۱۰ هفته از رژیم غذایی پر قند و پرچرب استفاده کردند، مستعد التهابات پوستی و مفصلی هستند. موش هایی که به یک رژیم غذایی متعادل روی آوردند، نسبت به موش هایی که رژیم غربی داشتند، پوسته پوسته شدن پوست شان کمتر بود.
نتایج نشان میدهد که اصلاحات غذایی ممکنست تا حدی اثرات پیش التهابی رژیم غذایی غربی و همین طور تغییر میکروبیوم های روده را بازگرداند.

1400/04/22
10:26:07
5.0 / 5
1335
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پروتئین , پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir