شروع طرح پویش ملی ایران دیار نفس

شروع طرح پویش ملی ایران دیار نفس

همزمان با فرا رسیدن روز ملی اهدای عضو، کشور همگام با طرح پویش ملی ˮایران، دیار نفسˮ به استقبال تقدیر از خانواده های بخشنده و نوعدوستی می رود که با ستاندن تصمیم به اهدای اعضای عزیزان مرگ مغزی شان در آن لحظات بحرانی، تا کنون سبب نجات جان بیش از 70 هزار بیمار نیازمند به پیوند شده اند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، این طرح از تاریخ ۲۵ تا ۳۱ اردیبهشت در سراسر کشور و با همکاری انجمن اهدای عضو ایرانیان، مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت، صدا و سیما، معاونت مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان ‎های مرتبط شهرداری تهران و کلانشهرهای ایران برگزار می گردد.
"یکی بود، هنوزم هست" کلیدی ترین شعار پویش کشوری "ایران، دیار نفس" می باشد و مقرر است به مدت یک هفته در کشور حال و هوای معنویت پروسه اهدای عضو با محوریت فرهنگ ایثار و نوعدوستی ایجاد شود.
این پروژه ملی در امتداد نهادینه سازی هرچه بیشتر فرهنگ اهدای عضو در جامعه و با اهداف یادبود فرشتگان ماندگار اهداکننده عضو، تقدیر از نوعدوستی و بخشندگی خانواده های آنها، ارتقای آگاهی جامعه در مورد چرخه اهدای عضو در ایران و غیرقابل برگشت بودن پدیده مرگ مغزی، تشکر از تیم های تخصصی اهدا و پیوند اعضا و مسئولین ذیربط کشور و همین طور قدردانی از سفیران و نام آوران و حامیان همیشگی این پروسه انسان دوستانه برگزار می گردد.
پویش کشوری "ایران، دیار نفس" تلاش می کند با فرهنگسازی مناسب به هموطنان نیازمند پیوند، کیفیت زندگی بالاتری را هدیه کند. نباید فراموش کرد، زمان رضایت به اهدای عضو نیز از معیارهای بسیار مهم این پروسه است؛ چونکه روز به روز و ساعت به ساعت، از تعداد و کیفیت اعضا و نسوج قابل پیوند، کاهش می یابد.
لازم به ذکر است که سالانه به سبب عدم رضایت خانواده های افراد مرگ مغزی به اهدای عضو، بیش از ۷۰۰۰ عضو پیوندی رهسپار خاک می شوند و این در حالیست که از ۲۵۰۰۰ بیمار نیازمند پیوند عضو در فهرست های انتظار کشور، روزانه ۷ تا ۱۰ نفر (هر ۲ تا ۳ ساعت یک نفر) و یا به عبارتی سالانه ۳۰۰۰ نفر جان خودرا از دست می دهند و اصلی ترین عامل در خاکسپاری این اعضای با ارزش و عدم رضایت خانواده ها، عدم آگاهی کامل جامعه از مرگ قطعی بودن مرگ مغزی است.
شما نیز می توانید با دریافت کارت اهدای عضو بوسیله ارسال کد ملی خود به سامانه پیامکی ۳۴۳۲ و یا مراجعه به سامانه ملی دریافت کارت اهدای عضو به آدرس www.ehdacenter.ir و همین طور با پیوستن به طرح سفیران اهدای عضو با مراجعه به آدرس سامانه فوق، در این پویش ملی میهنی شرکت نمایید.
انتهای ‍‍پیام


1400/02/31
22:58:14
5.0 / 5
1402
تگهای خبر: بیمار , سازمان , شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir