مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

پرداخت ۱۹۷۳ میلیارد ریال برای نسخه نویسی الكترونیك در فرودین ماه

پرداخت ۱۹۷۳ میلیارد ریال برای نسخه نویسی الكترونیك در فرودین ماه

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه در فرودین ماه سال جاری یکهزارو ۹۷۳ میلیارد ریال برای نسخه نویسی الکترونیک پرداخت شد، اظهار داشت: سال۹۹، ۱۰ هزارو۷۹۶ میلیارد ریال در این حوزه پرداخت شده است یعنی تابحال در کل ۱۲ هزارو ۷۶۹ میلیارد ریال پرداخت صورت گرفته است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی در هفتمین جلسه با مدیران کل استانی و اعضای کیمته کاهش دفترچه با مبحث نسخه نویسی الکترونیک، روند پیشرفت این برنامه در کشور را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: از تمام همکاران استانی که از همه نیروها و امکاناتشان استفاده کردند تا نتیجه بهتری را در پیاده کردن نسخه نویسی الکترونیک در کشور را داشته باشیم کمال تشکر را دارم.
وی افزود: این اقدام روش سنتی را تغییر می دهد و مسلما جایگزین راحتی بخصوص برای عرضه دهندگان خدمت نیست. در ابتدا امکان دارد مقاومت هایی باشد و مشکلاتی برای مردم در دریافت خدمت، داروخانه و مراکز پاراکلینیک به همراه داشته باشد که خوشبختانه با همکاری نظام پزشکی، انجمن داروسازان و همینطور صبوری مردم این طرح را با عنایت به اجبار قانونی و تکلیفی که سازمانهای بیمه گر و وزارت بهداشت دارند به خوبی پیش رفته است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران از مدیران تقاضا کرد که با دقت، تعامل و شرایط مناسب تری این طرح را اجرا کنند و اضافه کرد: از مردم عزیز هم تقاضا داریم که همکاری لازم را داشته باشند. باید توجه داشت که این طرح با وجود این که از حیث زمان بیشتر از وقت معمولی است ولی در ادامه کار از بعد زمان، دقت، سلامت و کیفیت کار بطور قطع بهترخواهد شد.
وی افزود: نسخه نویسی الکترونیک در خیلی از کشورهای دنیا پیاده شده و نتایج خوبی داشته است. در استانهایی که این طرح به خوبی اجرا شده مدیریت منابع مناسبی صورت گرفته است. همینطور در مدت کوتاهی میتوان از اطلاعات به دست آمده در مدیریت متابع کشور بخصوص در حوزه سلامت بهره برد و آنرا در جهت نیازهای اصلی مردم سوق دهیم.
بنابراعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران، ناصحی با تکیه بر این که اجرای نسخه نویسی الکترونیک اجبار و تکیف قانونی می باشد، اظهار داشت: براین اساس پرداخت هزینه خدمات ارئه شده تنها از راه الکترونیک صورت خواهد گرفت و بیمه ها مکلف به اجرای آن هستند.1400/02/28
14:03:04
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: برنامه , بیمه , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir