یافته جدید محققان؛

كفیر از بروز توفان سیتوكینی در بیماران كرونایی پیشگیری می كند

كفیر از بروز توفان سیتوكینی در بیماران كرونایی پیشگیری می كند

اسنک: نتایج مطالعه جدید نشان میدهد ماست تخمیرشده موسوم به کفیر می تواند از بروز توفان سیتوکینی پیشگیری نماید.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از تایلند مدیکال نیوز، نتایج یک تحقیق جدید نشان داده است مولکول های موجود در نوعی ماست معروف به کفیر، با مسدود کردن ارتباط بین سلول ها، توانایی مبارزه با باکتری های بیماری زا را دارند.
این گزارش همینطور نویدبخش مبارزه با باکتری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک است و به پیشگیری از بروز توفان سیتوکینی که توسط کروناویروس اتفاق می افتد، کمک می نماید.
کفیر نوشیدنی لبنی پروبیوتیکی تخمیر شده است که از راه ریختن دانه های کفیر حاوی مخمر و باکتری اسیدلاکتیک در شیر گاو یا بز تولید می شود.
پروبیوتیک ها به عملکردهای ایمنی بدن کمک می کنند، بر توازن جمعیت میکروبی در سیستم گوارش تاثیر می گذارند و به صورت بالقوه از بدن در مقابل عفونت های باکتریایی محافظت می کنند.
به گفته محققان، خواص سالم پروبیوتیک ها در ماست به صورت گسترده ای شناخته شده است، و یافته ها نشان داده است که چقدر آنها می توانند داروهای مؤثری باشند.
تیم تحقیق نشان داد که مولکول های ترشح شده از کفیر قادر به کاهش قابل توجه شدت ویروس وبا می شوند. اثر ضدباکتریایی مبتنی بر اختلال در ارتباط بین سلول های باکتریایی بود که یک رویکرد امیدوارکننده در مقابله با باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک است.
نکته جالب توجه این است که در مطالعه پیگیری، دانشمندان مشاهده نمودند که مولکول های جدا شده دارای خصوصیت های ضدالتهابی قابل ملاحظه ای در شرایط مختلف پاتولوژیکی و مدلهای بیماری هستند. بعنوان مثال، نتایج تجربی نشان داد که این مولکول ها به صورت مؤثری موش های مبتلا به یک توفان سیتوکینی کُشنده را بهبود می بخشند؛ توفان سیتوکینی، پاسخ ایمنی شدید و یکی از علل اصلی مرگ در بیماران کرونایی است.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند.


منبع:

1400/02/22
22:31:35
5.0 / 5
1229
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir