محققان انگلیسی می گویند؛

تاثیر مثبت مصرف مكمل پری بیوتیك بر كاهش اضطراب زنان

تاثیر مثبت مصرف مكمل پری بیوتیك بر كاهش اضطراب زنان

اسنک: نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که مصرف روزانه پری بیوتیک گالاکتو الیگوساکارید (GOS) می تواند سطح اضطراب را کاهش داده و منجر به بهبود کلی وضعیت سلامت روان در زنان جوان شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، پژوهشگران دانشگاه سوری انگلستان به بررسی این مساله پرداختند که آیا مصرف روزانه یک مکمل غذایی پری بیوتیک می تواند موجب بهبود سلامت عمومی در گروه سنی ۱۸ تا ۲۵ ساله شود.
نتایج این مطالعه نشان داد کسانی که دوز روزانه پری بیوتیک دریافت نمودند با کاهش سطح اضطراب، سلامت روان شأن بهبود یافت و نسبت به گروه کنترل، سلامت روده ای شأن بهتر بود.
محققان گروهی متشکل از ۶۴ شرکت کننده زن سالم را که هیچ تشخیص بالینی از اضطراب نداشتند مورد مطالعه قرار دادند. شرکت کنندگان به مدت ۲۸ روز دوز روزانه پری بیوتیک گالاکتوالیگوساکارید (GOS) یا دارونما دریافت نمودند.
همه کسانی که در این آزمایش شرکت داشتند نظرسنجی ها را در مورد تجربیات سلامت خود همچون خلق و خو، اضطراب و کیفیت خواب تکمیل کردند و نمونه مدفوع شأن برای تجزیه و تحلیل توالی میکروبیوم های روده بررسی گردید.
دکتر «کاترین کوهن کادوش»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «این تحقیق جدید یک گام مهم رو به جلو است که نشان میدهد ما می توانیم از یک مکمل غذایی ساده و بی خطر مانند پری بیوتیک ها برای بهبود فراوانی باکتری های مفید روده و همین طور برای بهبود سلامت روان و در زنان جوانان استفاده نمائیم.»


منبع:

1400/02/22
12:39:34
5.0 / 5
1277
تگهای خبر: سالم , سلامت , شركت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir