یافته محققان بریتانیایی؛

غذاهای ممنوعه برای داشتن میانسالی سالم

غذاهای ممنوعه برای داشتن میانسالی سالم

پژوهشگران دریافتند رژیم های غذایی حاوی شکلات و شیرینی، کره، قند، نوشابه های گازدار و آب میوه ها و میزان کم میوه و سبزیجات، از بدترین رژیم ها هستند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، «کارمن پیرناس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آکسفورد، در این زمینه می گوید: «تحقیقات و شواهد زیادی در مورد مواد مغذی بصورت تکی وجود دارد اما مشکل این است که مردم مواد مغذی نمی خورند، ما غذا و ترکیبات غذایی می خوریم. بدین سبب گفتن به مردم که نیاز به کاهش مصرف قند دارند بسیار گیج کننده است و ممکنست پیام درستی نباشد.»
در این مطالعه، داده های مربوط به حدود ۱۱۷ هزار فرد بزرگسال بریتانیایی در رده سنی ۳۷ تا ۷۳ سال بررسی گردید.
شرکت کنندگان رژیم غذایی شان را بین ۲ و ۵ بار گزارش کرده بودند. پژوهشگران گروه های غذایی و مواد مغذی را شناسایی نمودند. گزارشات بیمارستان ها و مراکز سلامت نیز برای محاسبه نرخ بیماری قلبی و مرگ استفاده شد.
شرکت کنندگان برمبنای غذاهایی که می خوردند گروه بندی شدند. بگفته پیرناس، «افرادی که رژیم غذایی شان عمدتا شامل شکلات، آب نبات، کره و نان سفید بود ۴۰٪ بیشتر در معرض خطر بیماری قلبی و ۳۷درصد در معرض خطر مرگ زودرس بودند.»
همچنین کسانی که در گروه نوشیدنی های شیرین بودند ۱۴٪ بیشتر در معرض خطر بیماری قلبی و ۱۱ درصد در معرض خطر مرگ بودند.
پیرناس در ادامه می افزاید: «شاید اهمیت این مطالعه این است که صحبت در مورد شکر و چربی را متوقف کرده و به بررسی شکلات، شیرینی جات، نان سفید، کره، و پنیر پرچرب پرداخته است. این همان چیزی است که ما باید به مردم بگوییم. اگر آنها رژیم غذایی حاوی مقادیر زیادی از این خوراکی ها داشته باشند و میوه و سبزیجات کمی مصرف کنند، احتمال دارد به بیماری قلبی مبتلا شده و زود از دنیا بروند.»
به گفته پژوهشگران، عمدتا این نوع رژیم های بد غذایی سبب اضافه وزن شده و افراد را در معرض خطر بیماری قلبی قرار می دهد.
به طورکلی دستورالعمل های تغذیه سالم بر مصرف بیشتر سبزیجات و میوه ها، پروتئین بدون چربی، غلات سبوس دار و لبنیات تاکید دارند.

1400/02/14
21:03:49
5.0 / 5
1512
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir