مطالعات نشان می دهد؛

ارتباط مصرف گوشت و بالا رفتن خطر بیماری آسم در كودكان

ارتباط مصرف گوشت و بالا رفتن خطر بیماری آسم در كودكان

بر مبنای مطالعه محققان، داده های جدید ارتباط بالقوه بین مصرف گوشت در دوران کودکی و علایم آسم را نشان داده اند.به گزارش اسنک به نقل از مهر، محققان دانشکده پزشکی آیسان نیویورک با مطالعه بر روی بیشتر از ۴۰۰۰ کودک دریافتند مصرف زیاد ترکیبات پیش التهابی موجود در گوشت های پخته شده معروف به AGE، با افزایش میزان خس خس سینه مرتبط می باشد.
خس خس سینه یکی از علایم رایج بیماری آسم در کودکان و بزرگسالان است. این مطالعه نشان داد که افزایش میزان AGEها با بروز بیشتر خس خس سینه همراه می باشد که منجر به اختلال در خواب، محدودشدن میزان ورزش آنها یا حتی رفتن به اورژانس می شود.
«سونالی باس»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «مطالعه ما نشان داده است رژیم غذایی می تواند بر سلامت مجاری هوا و علایم در ارتباط با آسم نقش داشته باشد.»
مجموعه ای از تحقیقات قبلی نشان می دهند که الگوهای رژیم غذایی حاوی غذاهای پیش التهاب (از جمله چربی های اشباع و گوشت) با بیماری تنفسی ارتباط دارند.
به گفته انجمن ریه آمریکا، بیماری آسم شایع ترین بیماری مزمن در میان کودکان است. این بیماری یک بیماری مزمن ریوی است که انتقال هوا به داخل ریه ها را دشوارتر می کند. باآنکه درمان می تواند به کنترل آسم کمک نماید، اما قابل درمان نیست.
در این مطالعه، ۴۳۸۸ کودک در رده سنی ۲ تا ۱۷ سال مورد بررسی قرار گرفتند. برپایه پرسشنامه غذایی تکمیل شده در مورد این کودکان، میزان مصرف AGE آنها برپایه میزان مصرف گوشت شأن اندازه گیری شد.
آنها دریافتند که مصرف بالاتر AGE با میزان قابل توجه بروز خس خس سینه مرتبط می باشد. همینطور داده ها نشان داد کسانی که بیشترین میزان مصرف AGE را دارند میزان خس خس پیش از خواب و در هنگام ورزش بیشتر است.
کودکانی که رژیم غذایی شأن دارای بالاترین میزان AGE بود، ۱۸ درصد بیشتر از کودکان با میزان کمتر AGE گرفتار خس خس می شوند.
ترکیب AGE در بیشتر گوشتهای غیردریایی، بخصوص بعد از پخت در دمای بالا، مانند کباب کردن، زیاد پختن یا سرخ کردن یافت می شود. این ترکیب به گیرنده ای در ریه ها متصل می شود که باعث التهاب مجاری تنفسی می شود.


منبع:

1399/11/10
14:43:24
0.0 / 5
1166
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , چربی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir