جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

جدید ترین آمار جهانی همه گیری كرونا

به گزارش اسنک آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۹۶ میلیون و ۶۲۵ هزار و ۸۲۷ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۶۵ هزار و ۶۹۸ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها همینطور تابحال ۶۹ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۷۱۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۲۴.۸ میلیون مبتلا و بیشتر از ۴۱۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۱۰.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۸.۵ میلیون نفر فراتر رفته است.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس هم از ۹۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۸۳ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همینطور فرانسه بیشتر از ۷۱ هزار، روسیه بیشتر از ۶۶ هزار و ایران هم بیشتر از ۵۶ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیشتر از ۵۴ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۴۹ هزار، آلمان با بیشتر از ۴۹ هزار و آرژانتین با بیشتر از ۴۶ هزار جان باخته، دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۴ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۹۶۴ مبتلا، ۴۱۱ هزار و ۴۸۶ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۴۴۲ مبتلا، ۱۵۲ هزار و ۷۵۴ قربانی
۳. برزیل: هشت میلیون و ۵۷۵ هزار و ۷۴۲ مبتلا، ۲۱۱ هزار و ۵۱۱ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۶۱۲ هزار و ۸۰۰ مبتلا، ۶۶ هزار و ۶۲۳ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۴۶۶ هزار و ۸۴۹ مبتلا، ۹۱ هزار و ۴۷۰ قربانی
۶. فرانسه: دو میلیون و ۹۳۸ هزار و ۳۳۳ مبتلا، ۷۱ هزار و ۳۴۲ قربانی
۷. ایتالیا: دو میلیون و ۴۰۰ هزار و ۵۹۸ مبتلا، ۸۳ هزار و ۱۵۷ قربانی
۸. ترکیه: دو میلیون و ۳۹۹ هزار و ۷۸۱ مبتلا، ۲۴ هزار و ۳۲۸ قربانی
۹. اسپانیا: دو میلیون و ۳۷۰ هزار و ۷۴۲ مبتلا، ۵۴ هزار و ۱۷۳ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۷۱ هزار و ۴۷۳ مبتلا، ۴۹ هزار و ۲۴۴ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۱۸ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین و پرو هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1399/11/01
12:48:09
0.0 / 5
1247
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir