مطالعات نشان می دهد؛

مصرف روزانه آووكادو سبب حفظ سلامت روده می شود

مصرف روزانه آووكادو سبب حفظ سلامت روده می شود

اسنک: نتایج یک مطالعه جدید نشان میدهد مصرف روزانه یک آووکادو می تواند به بهبود سلامت روده کمک نماید.به گزارش اسنک به نقل از مهر، آووکادو میوه ای سرشار از فیبر غذایی و چربی های اشباع نشده است.
«شارون تامسون» سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایلینوی آمریکا، در این زمینه می گوید: ما می دانیم که خوردن آووکادو به ایجاد حس سیری کمک می نماید و غلظت کلسترول خون را می کاهد اما نمی دانستیم که بر میکروب های روده و متابولیت های ناشی از میکروب ها تأثیر می گذارد.
محققان دریافتند افرادی که روزانه آووکادو مصرف می کردند دارای فراوانی بیشتر میکروب های روده بودند که سبب تجزیه فیبر شده و متابولیت های را در پشتیبانی از سلامتی روده ها تولید می کند. همین طور این گروه از افراد دارای تنوع میکروبی بیشتری در روده های شأن بودند.
تامسون در ادامه می افزاید: متابولیت های میکروبی ترکیباتی هستند که میکروب های تأثیرگذار بر سلامت را تولید می کنند. مصرف آووکادو موجب کاهش اسیدهای صفراوی و افزایش اسیدهای چرب زنجیره کوتاه می شود. این تغییرات با نتایج مفید برای سلامتی همراه هستند.
در این مطالعه ۱۶۳ فرد بزرگسال در رده سنی ۲۵ تا ۴۵ سال که دارای اضافه وزن یا چاقی بودند مورد بررسی قرار گرفتند. یک گروه از شرکت کنندگان وعده غذایی همراه با آووکادو و گروه کنترل همان وعد غذایی بدون آووکادو دریافت می کردند. در طول ۱۲ هفته مطالعه، نمونه خون، ادرار و مدفوع شرکت کنندگان جمع آوری شد.
آووکادو سرشار از چربی است. با این وجود پژوهشگران دریافتند با آنکه گروه آووکادو از گروه کنترل کالری بیشتری مصرف می کردند، اما مقدار کمی چربی بوسیله مدفوع دفع می شود.
به گفته پژوهشگران، دفع بیشتر چربی به این معنا است که شرکت کنندگان انرژی کمتری از غذاهایی که می خورند جذب می کنند. این احتمالاً به سبب کاهش اسیدهای صفراوی بوده است، مولکول هایی که سیستم گوارش ترشح می کند و به ما امکان جذب چربی را می دهد.
انواع مختلف چربی ها، تأثیرات متفاوتی بر میکروبیوم ها دارند. چربی های موجود در آووکادو اشباع نشده بوده که برای سلامت قلب مفید هستند.

1399/10/13
23:14:56
0.0 / 5
1239
تگهای خبر: چربی , سلامت , شركت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir