مخبر در بازدید از شهرك دارویی شفافارمد خبر داد

آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید ماهیانه 1 و نیم میلیون دوز واكسن كرونا از 40 روز دیگر

آمادگی ستاد اجرایی فرمان امام برای تولید ماهیانه 1 و نیم میلیون دوز واكسن كرونا از 40 روز دیگر

به گزارش اسنک ستاد اجرایی فرمان امام از آمادگی این ستاد برای تولید 12 میلیون دوز واکسن ظرف 6 ماه بعد از تأیید نهایی آن اطلاع داد.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام بامداد امروز درجریان بازدید از محل آماده شده برای تولید واکسن ایرانی کرونا اظهار داشت: دراین شهرک یک مرکز جامع تولید انواع واکسن را راه اندازی خواهیم کرد که آمادگی تولید 90 درصد واکسن های کشور در آن وجود خواهد داشت.
وی ضمن اشاره به مراحل تست انسانی واکسن کرونا اظهار داشت: باوجود تبلیغات سو شبکه های معاند و رسانه های ضدانقلاب تا امروز 60 هزار نفر برای داوطلبی تزریق واکسن با سامانه 4030 تماس گرفته اند و 36 هزار نفر بعد از اطلاع از شرایط لازم، ثبت نام خویش را قطعی کرده اند، باآنکه ما بیشتر از 56 نفر را نمیتوانیم بپذیریم.
مخبر اضافه کرد: این 56 نفر از یک منطقه یا یک جنس و سن هم نخواهند بود و به صورت متنوع و پراکنده انتخاب خواهند شد و تزریق هم به صورت یکجا و همزمان نخواهد بود و در یک دوره زمانی تزریق صورت خواهد گرفت.
رئیس ستاد اجرایی فرمان امام درمورد آغاز تست انسانی تصریح کرد: ظرف دو سه روز آینده نخستین تزریق صورت خواهد گرفت، جان انسان ها برای ما اولویت اول است و کار پیچیده و حساسی است ولذا خیلی سخت گیرانه تر از استانداردهای سازمان بهداشت جهانی تمام ملاحظات و نکات را رعایت میکنیم و هیچ اصراری برای جلوافتادن هیچ فرایندی نداریم.
وی اظهار داشت: واکسن ایرانی کرونا، هیچ چیزی کمتر از واکسن های ساخته شده در سایر نقاط جهان ندارد و حدودا واکسن تولیدی توسط دانشمندان ستاد کمترین عوارض را خواهد داشت. مخبر ضمن اشاره به توان تولید واکسن در این مجموعه اظهار داشت: ظرف 40 روز آینده به ظرفیت تولید ماهیانه 1.5 میلیون دوز خواهیم رسید و از 6 ماه دیگر این ظرفیت به ماهیانه 12 میلیون دوز خواهد رسید و بعد از تأمین نیاز کشور، قادر خواهیم بود که واکسن را به خارج از کشور هم صادر نماییم.1399/10/07
20:01:35
5.0 / 5
1257
تگهای خبر: استاندارد , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir