مطالعات نشان می دهد؛

فروكتوز باعث تشدید بیماری التهاب روده می شود

فروكتوز باعث تشدید بیماری التهاب روده می شود

به گزارش اسنك مطالعه بر روی موش ها نشان داده است كه رژیم غذایی مملو از فروكتوز باعث تشدید بیماری التهاب روده می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر، بیماری التهاب روده عبارتی برای چندین مشکل گوارشی نظیر کولیت روده و بیماری کرون است.
علائم شایع بیماری التهاب روده عبارتند از اسهال مداوم، دل درد، خونریزی مقعدی یا مدفوع خونی، کاهش بی جهت وزن، و احساس خستگی. شیوع این بیماری در جهان روبه افزایش است.
مطالعه قبلی بر روی حیوانات نشان داده بود که رژیم غذایی مملو از فروکتوز می تواند به روده ها صدمه رسانده و باعث التهاب شود. از اینرو یافته های جدید مبین آن است که مصرف بیشتر فروکتوز نقش مهمی در افزایش احتمال ابتلاء به بیماری التهاب روده در دهه های اخیر دارد.
معمولاً فروکتوز به نوشابه های گازدار، آب نبات ها و غذاهای فراوری شده افزوده می شود.
«دیوید مونتروز»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استونی بروک نیویورک، در اینباره می گوید: «یافته های ما نشان داده است که رابطه مستقیمی بین فروکتوز رژیمی و بیماری التهاب روده وجود دارد. این یافته می تواند در انتخاب نوع رژیم غذایی برای بیماران مبتلا به التهاب روده حائز اهمیت باشد.»
محققان مشاهده نمودند که دادن آنتی بیوتیک به موش ها باعث کاهش تأثیرات مضر رژیم غذایی با فروکتوز بالا بر روده شد که می تواند نشاندهنده آن باشد که باکتری های روده باعث تعدیل این صدمه می شوند.
تیم تحقیق همینطور دریافت که رژیم غذایی باعث تغییر در میزان شیوع چندین نوع باکتری در روده می شود. رژیم غذایی مملو از فروکتوز باعث رشد بعضی از این باکتری ها شده و التهاب را تشدید می کند.


منبع:

1399/07/20
20:22:51
5.0 / 5
1396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir