نتایج تحقیق محققان آكسفورد نشان می دهد؛

تاثیر عسل در بهبود سرفه های سرماخوردگی

تاثیر عسل در بهبود سرفه های سرماخوردگی

اسنك: هم اكنون هیچ درمانی برای سرماخوردگی عادی وجود ندارد اما نتایج تحقیق جدید نشان میدهد یك قاشق عسل می تواند تحمل آنرا آسان تر كند.به گزارش اسنک به نقل از مهر، مدت های مدیدی است که والدین برای تسکین سرفه و گلودرد فرزندان شأن در زمان ابتلاء به سرماخوردگی، از عسل استفاده می نمایند. اما بررسی ۱۴ آزمایش بالینی نشان میدهد عسل دارای خواص خوبی دراین زمینه است.
یافته ها نشان داد کودکان و بزرگسالانی که عسل مصرف کرده بودند در مقایسه با انهایی که شربت های ضدسرفه، داروهای ضدسرماخوردگی و آلرژی بهره برده بودند، سرفه های با شدت کمتری داشتند.
به گفته پژوهشگران، از آنجائیکه داروی قطعی برای سرماخوردگی وجود ندارد، عسل می تواند با وجود قابلیت دسترسی سهل و ارزان، بسیار سودمند باشد.
محققان تاکید می کنند نباید به کودکان کمتر از یک سال به سبب ریسک بوتولیسم (مسمومیت غذایی حاد) عسل داده شود.
محققان دانشگاه آکسفورد بریتانیا در بررسی های خود دریافتند عسل در درمان سرفه بمراتب بهتر از درمان های فعلی است. عسل روند بهبود خارش گلو را در بزرگسالان و میزان سرفه را در کودکان تسریع می کند.
به گفته پژوهشگران، هنوز علت دقیق تأثیر عسل بر روند بهبود سرماخوردگی معلوم نیست. اما عسل حاوی آنتی اکسیدان ها بوده و دارای فعالیت آنتی میکروبی و ضدالتهابی است. همین طور با ایجاد پوششی بر روی لایه های مخاطی، به تسکین سرفه و گلودرد کمک می نماید.


منبع:

1399/06/16
22:57:35
5.0 / 5
1606
تگهای خبر: غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir