معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی یاسوج خبر داد

اقدام نابجای برخی شركت های صنایع غذایی

اقدام نابجای برخی شركت های صنایع غذایی

به گزارش اسنك كهگیلویه و بویراحمد معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشكی یاسوج اظهار داشت: برخی شركت های صنایع غذایی در اقدامی نابجا، واژه ˮغیر تراریخته ˮ را بر روی برچسب محصولات غذایی خود درج كرده اند.


دکتر امام بخش قائدی اضافه کرد: این امر باعث بروز نگرانی، تنش و تشویش افکار عمومی و گمراهی مصرف کنندگان می شود و زمینه رقابت ناسالم را بوجود می آورد که عملا مشکلاتی را متوجه شرکت هایی می کند که به قوانین کشور متعهد بوده و اصول برچسب گزاری را رعایت می کنند.
وی با اشاره به اینکه درج عبارت "غیر تراریخته" بروی برچسب محصولات تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد خواهد شد، اظهارکرد: تولید کنندگان ملزم به درج عبارت "تراریخته یا تغییر ژنتیکی یافته" بر روی محصولات در بخش ترکیبات هستند و درج عبارت و علامات دیگر مستلزم کسب مجوز از شورای ملی ایمنی زیستی است که تابحال این شورا مجوزی جهت درج عبارت "غیر تراریخته" بر روی برچسب محصولات غذایی صادر نکرده است.
به گزارش اسنک به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان نمود: هر گونه تبلیغ در مورد عدم تراریختگی این گونه محصولات هم غیر قانونی می باشد.
منبع:

1399/03/18
14:04:03
5.0 / 5
2275
تگهای خبر: پزشك , سالم , شركت , غذا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir