حضور معاون وزیر بهداشت در نشست تکنولوژی های آینده در مسکو

حضور معاون وزیر بهداشت در نشست تکنولوژی های آینده در مسکو

اسنک: نشست سالانه گروه بریکس در مسکو با موضوع تکنولوژی های آینده با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درحال برگزاری است.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر یونس پناهی در جلسه گروه بریکس که با تمرکز بر انرژی هسته ای برگزار گردید، اظهار داشت: هدف از شرکت در این نشست، ارائه تجربیات موفق در حوزه پزشکی هسته ای و همین طور توسعه کارهای تحقیقاتی دراین زمینه بین گروههای عضو بریکس است.

پناهی همین طور در دیدار با کاظم جلالی سفیر ایران در روسیه ضمن تاکید بر توسعه کارهای علمی بین المللی، اظهار داشت: باید گرنت ها (پژوهانه) و پروژه های علمی مشترک بین دو کشور ایران و روسیه تقویت شود.

وی درباب دسترسی به منابع علمی و همکاری با سازمان های مربوط به مدیریت اطلاعات دانش در روسیه، اضافه کرد: باید هیاتی از ایران با تیم هایی از روسیه با همکاری سفارت کشورمان در مسکو، با عنایت به تحریم های پیش روی دو کشور، تشکیل و پژوهش هایی مشترک در امتداد موضوعات و مبانی دو کشور صورت گیرد.

در نشست سالانه تکنولوژی های آینده که به مدت دو روز درحال برگزاری است، دانشمندانی از سرتاسر دنیا درباب یک حوزه علمی به بحث و بررسی می پردازند، امسال این جلسه با موضوع پزشکی هسته ای برگزار و در قالب ۳۰ کارگروه سیاستگذاری با مطالبی همچون پزشکی ازراه دور، سلامت دیجیتال، هوش مصنوعی در رابطه با پیش بینی و پیشگیری بیماریها، فناوری های در رابطه با علوم اعصاب، علوم شناختی، درمان های نوین سرطان، درمان های نوین بیماریهای غیرواگیر همچون قلب و عروق، بررسی تحقیقات و تکنولوژی های در رابطه با موضوع ضدپیری، در امتداد چگونگی بکار گیری تکنولوژی ها در آینده در عرصه های علوم پزشکی برگزار می گردد.

گروه بریکس (BRICS) شامل پنج اقتصاد بزرگ درحال ظهور، یعنی برزیل، روسیه، هند، چین و آفریقای جنوبی است و شش عضو جدید همچون ایران از اول ژانویه ۲۰۲۴ به عضویت بریکس در آمدند. علاوه بر ایران، عربستان سعودی، امارات عربی متحده، مصر و آرژانتین نیز کشورهای تازه پیوسته به بریکس هستند.

همچنین در حاشیه این جلسه، دکتر یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دیدارهایی با مقامات روسی داشت.

پناهی در ملاقات با هاندری فورسنکو دستیار علمی ولادیمیر پوتین ضمن اشاره به دستاوردهای علمی دو کشور اظهار داشت: باید از ظرفیتهای دو کشور در حوزه توسعه تکنولوژی های جدید، بیش از پیش استفاده گردد.

در دیدار دکتر پناهی با سرگئی گلاگلو معاون داوری وزارت بهداشت روسیه نیز مقرر شدد تعاملات مستمر در امتداد اولویت های مشترک بین دو کشور انجام و همکاریهای دوجانبه تقویت شود.

بازدید از بیمارستان فوق تخصصی آنکولوژی اطفال روسیه در مسکو

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در بازدید از بیمارستان فوق تخصصی آنکولوژی اطفال روسیه بر توسعه همکاریهای تحقیقاتی مشترک در عرصه درمان های نوین انکولوژی اطفال بین ایران و روسیه اصرار کرد و قرار شد تیم های علمی دو کشور در عرصه درمان های نوین، جلسات آنلاین با محوریت استفاده از ظرفیتهای علمی دو طرف و کنفرانس های مشترک برگزار و از طرف دیگر گرنت های(پژوهانه) و پروژه های مشترک در عرصه انکولوژی اطفال، تعریف شود.

بیمارستان فوق تخصصی خون و آنکولوژی اطفال «دیمتریا روگاچوا» در عرصه درمان های نوین پزشکی مانند ژن درمانی و درمان سلولی فعال است.

منبع:

1402/11/26
13:57:51
5.0 / 5
331
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir