محققان می گویند؛

مصرف روزانه مولتی ویتامین برای مغز سالمندان مفیدست

مصرف روزانه مولتی ویتامین برای مغز سالمندان مفیدست

اسنک: یک کارآزمایی جدید نشان میدهد که مصرف روزانه مولتی ویتامین می تواند به افراد در حفظ سلامت مغز با افزایش سن کمک نماید.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، نتایج نشان میدهد که مصرف مولتی ویتامین ها می تواند به جلوگیری از از دست دادن حافظه و زوال شناختی آهسته در بین سالمندان کمک نماید.
مصرف مولتی ویتامین به شکل روزانه پیری مغز را در مقایسه با دارونما به میزان دو سال کم کرد.
با این حال پژوهشگران می گویند مصرف مکمل های مولتی ویتامین احیانا مفید می باشد، اما معین نیست که آیا احیانا تأثیر زیادی در افرادی که رژیم غذایی سالم دارند، خواهد داشت یا خیر.
دکتر «چیراگ ایواس»، محقق ارشد از بیمارستان عمومی ماساچوست، اظهار داشت: «زوال شناختی یکی از مهم ترین نگرانی های سلامتی برای بیشتر سالمندان است و مکمل های روزانه مولتی ویتامین ها این پتانسیل را دارد که نگاهی جذاب و در دسترس برای کند کردن پیری شناختی داشته باشد.»
در این مطالعه به بررسی این مساله پرداخته شد که آیا مکمل خاص عصاره کاکائو، مولتی ویتامین یا هر دو ممکنست به افزایش سلامت کمک کن یا نه.
تجزیه و تحلیل بیش از ۵۰۰۰ شرکت کننده در سه کارآزمایی بالینی مجزا اما مرتبط، شواهد قوی از فواید مصرف روزانه مولتی ویتامین ها به مدت دو تا سه سال برای عملکرد مغز و حافظه نشان داد.
ایواس در این زمینه اظهار داشت: «متاآنالیز سه مطالعه شناختی جداگانه شواهد قوی و ثابتی ارائه می دهد که مصرف روزانه مولتی ویتامین حاوی بیش از ۲۰ ریزمغذی ضروری، به جلوگیری از از دست دادن حافظه و کند کردن زوال شناختی کمک می نماید.»

1402/11/02
21:24:33
5.0 / 5
246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir