زایمان نادر در آمریکا یک زن حامله در ۲ روز متوالی ۲ نوزاد به دنیا آورد

زایمان نادر در آمریکا یک زن حامله در ۲ روز متوالی ۲ نوزاد به دنیا آورد

اسنک: یک زن آمریکایی با رحمی دوگانه بعد از دو بار وضع حمل در ایام سه شنبه و چهارشنبه دوقلوهایش را به دنیا آورد.


به گزارش اسنک به نقل از یورونیوز، دو زایمان این زن ۳۲ ساله در مجموع ۲۰ ساعت طول کشید. او ابتدا در روز سه شنبه نخستین دخترش را به دنیا آورد. خواهر دوقلوی این نوزاد هم در ساعات ابتدایی روز چهارشنبه چشم به جهان گشود.
«کلسی هاچر»، مادر این دو نوزاد چهارمین زایمان خودرا تجربه می کرد. وی در موردی نادر در دنیای پزشکی صاحب دو رحم است و همزمان در در هر دو رحم از تخمکی متفاوت حامله شده بود. رویدادی که به گواه آمار احتمال وقوع آن «یک در میلیون» است.
این زن آمریکایی در توصیف احساس خود می گوید: حتی در هیجان انگیزترین رویاهایمان هم هیچ گاه تصور چنین شکلی از حاملگی و زایمان را نمی کردیم. هدف ما این بود که هر دو دخترمان سالم باشند و با کمک تیم پزشکی بیمارستان این خواسته عملی شد. اتفاقا خیلی خوب شد که تاریخ تولدشان متفاوت می باشد و این منحصربفرد است.
او حالا به همراه نوزادانش از بیمارستان به خانه بازگشته و از این که می تواند در کنار دیگر اعضای خانواده تعطیلات آخر سال را سپری کند، خرسند است.
پزشکان هنگامی که کلسی هاچر ۱۷ سال داشت به او اطلاع دادند که دو رحم در شکم دارد. پدیده ای نادر که در تنها ۰.۳ درصد زنان مشاهده می شود. این در حالیست که احتمال آبستن شدن در هر دو رحم «یک در میلیون» توصیف شده است.
کلسی هاچر نخستین نوزاد خودرا روز سه شنبه بطور طبیعی به دنیا آورد و نوزاد دومش با عمل سزارین متولد شد.
منبع:

1402/10/03
08:12:59
5.0 / 5
282
تگهای خبر: بیمار , پزشك , سالم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir