در آستانه روز داروساز مطرح شد

داروخانه، تنها مرجع رسمی خرید دارو

داروخانه، تنها مرجع رسمی خرید دارو

به گزارش اسنک، عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران تصریح کرد دارو بعنوان یک کالای استراتژیک قابل عرضه در فروش اینترنتی نیست.


دکتر شهاب الدین جنیدی جعفری در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه ۵ شهریور و روز داروسازی فرصتی است که به بررسی عملکرد یک سال قبل مجموعه های موثر در چرخه تأمین و توزیع دارو بپردازیم، اظهار نمود: رونمایی از سامانه «تصمیم یار» به دست وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را به فال نیک گرفته و امیدواریم مسئولین سازمان غذا و دارو با پیگیری های ممتد همچون گذشته با سازمان برنامه و بودجه و سازمان های بیمه گر در اجرای طرح دارویار موفق باشند.
وی ضمن اشاره به تلاشهای مسئولین در جهت کاهش هر چه بیشتر کمبودهای دارویی؛ اضافه کرد: باوجود مشکلات معمول، فرم ها و مولکول های جدید، تولید داروهای هایتک، بیوتک و نانوتک ادامه پیدا کرد.
عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با گریزی به مبحث توزیع دارو در پلت فرم های اینترنتی هم به ایسنا اظهار داشت: در ارتباط با توزیع دارو توسط پلت فرم ها یا فروش بدون مجوز داروها به صورت آنلاین به نظر می آید تا تدوین آیین نامه و ضوابط توسط وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو و هم شروع نظارت بر عملکرد آنها توسط معاونت های غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی کشور بهتر است که هموطنان عزیز بیشتر مراقب باشند و همچنان از داروخانه داروهای مورد نیاز خویش را تهیه کنند.
جنیدی جعفری با بیان اینکه دارو بعنوان یک کالای استراتژیک قابل عرضه در فروش اینترنتی نیست؛ تصریح کرد: بار مالی زیادی ناشی از خطرات فروش غیرحضوری دارو در مجموعه سلامت کشور و سازمان های بیمه گر ایجاد می شود و الان نگرانی های زیادی در این حوزه وجود دارد؛ بنابراین مردم باید به تبلیغات عرضه دارو در سامانه های غیر مجاز توجهی نکرده و بدانند که تنها مرجع رسمی خرید و فروش دارو؛ داروخانه است.
منبع:

1402/06/05
13:13:16
5.0 / 5
375
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir