دوربین های تلویزیونی بالای سر جراحی های مهم کشور

دوربین های تلویزیونی بالای سر جراحی های مهم کشور

اسنک: به گزارش اسنک، شبکه سلامت برای اولین بار به صورت زنده در چارچوب برنامه «همراه با کادر درمان»، عمل های جراحی آندوسکوپیک (درون بین) فاقد خون ریزی روزانه و نادر کشور را از داخل اتاق عمل بیمارستان ها پخش می کند.


به گزارش اسنک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سیما، مهرداد ایمان مدیر تولید و فنی شبکه سلامت در رابطه با اهداف این برنامه اظهار داشت: پخش عمل های جراحی علاوه بر آگاهی بخشی، باعث اقدامات پیشگیرانه و مراقبتی که در مورد هر عمل جراحی وجود دارد هم خواهد شد.
وی ادامه داد: هدف از پخش مستقیم عمل جراحی وجود جریان زندگی و پویایی علمی و درمانی است و اینکه روزانه با انجام هزاران عمل جراحی در کشور، افراد سلامتی شان را باز می یابند و منجر به کاهش درد و آلام بیماران می شود.
ایمان تصریح کرد: این برنامه علاوه بر آشنایی مردم با فضای اتاق عمل و انواع جراحی ها و کمک به کاهش استرس، یک نظام هماهنگ در اتاق عمل که هر کس وظایف خویش را به نحو احسن انجام می دهد تا حصول نتیجه موفقیت آمیز را به تصویر در می آورد و سختی فعالیت کادر درمان را هم تا حدود زیادی به تصویر می کشد.
وی با بیان اینکه دوربین «همراه با کادر درمان» هر هفته در یک بیمارستان حاضر می شود، اضافه کرد: تابحال به بیمارستان های مسیح دانشوری، فارابی، رازی و جم رفته ایم و جراحی های آندوسکوپیک یا درون بین فاقد خون ریزی را پخش کرده ایم.
مدیر تولید و فنی شبکه سلامت افزود: در این برنامه جراح یا کمک جراح در جهت ارتقای دانش سلامت مردم و چگونگی نحوه جراحی و هم رفتارهای پیشگیرانه که با رعایت آن، پای افراد به اتاق های جراحی باز نشود، توضیح می دهند.
وی اظهار داشت: این اعمال جراحی که در قاب سیما پوشش داده می شود به شکلی ضریب دهی به اقتدار نظام سلامت و پزشکی کشورمان بوده و باعث تقویت حس غرور ملی است. از طرفی پخش این تصاویر علاوه بر ایجاد حس امید و اطمینان بخشی به آحاد جامعه، تأثیر خوبی در گردشگری سلامت هم خواهد داشت.
مدیر تولید و فنی شبکه سلامت تصریح کرد: از آنجائیکه بحث کنترل عفونت و باکتری در اتاق های عمل بیمارستان ها از قوانین سخت گیرانه ای تبعیت می کند، شرایط حضور در فضای اتاق عمل بر مبنای اصول بهداشتی به صورت خاص و ویژه رعایت می شود. بدین منظور برای کمترین حضور در اتاق عمل، از دوربین هایی استفاده کردیم که به صورت کنترل شده از فضای اتاق عمل فیلمبرداری و تصاویر را به عوامل برنامه در اتاق دیگری منتقل(سوئیچ) می کند.
ایمان اضافه کرد: «همراه با کادر درمان» مجری ندارد بلکه کارشناسان نظام سلامت در رابطه با نوع عمل، علت و چگونگی مراحل جراحی و اقدامات مراقبتی و امور پرستاری که پس از عمل جراحی لازم است، صحبت می کنند.
ایمان ضمن اشاره به استقبال مخاطبان شبکه از این برنامه، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی ایران طی مکاتباتی که با ما داشته از ما درخواست کرده است برای پوشش جراحی های اتاق عمل بیمارستان های استانهای دیگر هم اقدام نماییم که ضمن استقبال از آن معتقدیم با این رویکرد نشان خواهیم داد این عمل های جراحی مهم فقط محدو به پایتخت نبوده و سراسر کشور از وجود کادر درمان حاذق و متبحر برخوردار می باشد.
«همراه با کادر درمان» هم اکنون روزهای دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۰: ۳۰ تا ۱۱ بامداد از آنتن شبکه سلامت پخش می شود.
رضا رمضان پور تهیه کننده اجرایی این برنامه و کارگردان تلویزیونی هم بر عهده مهدی حمزه و آناهیتا آقاطاهر است.1402/05/09
08:11:23
5.0 / 5
703
تگهای خبر: برنامه , بیمار , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir