نشانه شبانه کمبود ویتامین ب ۱۲ چیست؟

نشانه شبانه کمبود ویتامین ب ۱۲ چیست؟

اسنک: خراسان رضوی حدود یک چهارم افراد ممکنست کمبود ویتامین ب 12 داشته باشند و نتایج مطالعات نشان می دهد که خواب ضعیف می تواند نشانه کمبود این ویتامین باشد.


به نقل از هلث، بر پایه نتایج مطالعه فعلی، کمبود این ویتامین همین طور سایر ریزمغذی ها باکیفیت پایین خواب و استفاده از داروها برای خواب مرتبط می باشد.
پژوهشگران دریافته اند که کمبود نیاسین، منیزیم، کلسیم و فیبر غذایی با خواب کوتاه مرتبط می باشد.
علایم شایع تر، خصوصاً در کمبود ویتامین ب ۱۲، شامل رنگ پریدگی یا زردی پوست است؛ ته رنگ زرد در اطراف چشم و یا در سفیدی چشم.
کمبود ویتامین ب ۱۲ با مشکلات عصبی نیز مرتبط می باشد. این مورد ممکنست بصورت سوزن و سوزن یا بی حسی، به ویژه در پاها ظاهر شود.
سایر علایم روانی کمبود ویتامین ب ۱۲ شامل مشکلات تمرکز، افسردگی، گیجی و حتی فراموشی است.
ردیابی مستقیم این علایم در کمبود ویتامین ب ۱۲ ممکنست دشوار باشد برای اینکه می تواند به دلیلهای مختلف دیگری ارتباط داشته باشد.
حدود یک چهارم افراد ممکنست کمبود ویتامین ب ۱۲ داشته باشند. بزرگسالان زیر ۶۵ سال به حدود ۱.۵ میکروگرم ویتامین ب ۱۲ در روز نیاز دارند.
ویتامین ب ۱۲ بطور معمول بوسیله رژیم غذایی توسط بدن به دست می آید. غذاهای حاوی ویتامین ب ۱۲ شامل لبنیات، جگر، ماهی قزل آلا و تخم مرغ است. سایر منابع خوب ویتامین ب ۱۲ شامل مرغ و شیر کم چرب است. غلات صبحانه غنی شده نیز حاوی ویتامین ب ۱۲ هستند.
نتیجه گیری در مورد رژیم غذایی و ریزمغذی ها از مطالعه ای حاصل می شود که داده های نظرسنجی ملی سلامت و ارزیابی تغذیه را تحلیل و بررسی کرد که بطور منظم از هزاران نفر در ایالات متحده نظرسنجی کرده است.
نویسندگان این مطالعه نتایج را چنین توضیح دادند؛ خواب کوتاه بطور قابل توجهی با بیشترین تعداد مواد مغذی مرتبط بود که ارتباط معکوس با مصرف منیزیم، نیاسین، ویتامین D، کلسیم و فیبر رژیمی را نشان میدهد.
این مطالعه همین طور سطوح پایین ویتامین ب ۱۲ را با خواب بدتر مرتبط دانست.
منبع:

1402/01/10
21:57:01
5.0 / 5
377
تگهای خبر: بدن , پوست , تغذیه , رژیم غذایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir