محسنی بندپی خبر داد

اختصاص اعتباراتی به دانشگاه های علوم پزشکی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

اختصاص اعتباراتی به دانشگاه های علوم پزشکی برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری

اسنک: یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که مبالغ قابل توجهی به دانشگاه های علوم پزشکی کل کشور برای اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری پرداخت شده که امیدوار هستم این روزنه امیدی برای اجرای کامل این قانون باشد.


محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با ایسنا درباره ی روند اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری اظهار داشت: در ابتدا لازم است هفته پرستار را به پرستاران زحمت کش تبریک بگویم که در تمامی مقاطع به ویژه در دفاع مقدس و کرونا به مردم خدمت کرده و از جان و زندگی خود گذشتند.
وی افزود: پیرو تاکیدات و فرمایشات مقام معظم رهبری، مجلس یازدهم و کمیسیون بهداشت و درمان بصورت جدی پیگیر اجرای قانون برنامه درباره ی تعرفه گذاری خدمات پرستاری بود؛ بررسی ها از وزارت بهداشت بیان کننده آنست که مبالغ قابل توجهی به دانشگاه های علوم پزشکی کشور جهت پرداخت علی الحساب تعرفه خدمات پرستاری پرداخت شده است؛ این اعتبار باید شامل حال تمامی کسانی شود که خدمات پرستاری ارائه می کنند.
محسنی بندپی اظهار امیدواری کرد که این پرداخت علی الحساب روزنه امیدی برای اجرای کامل قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باشد.
این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره ی تمهیدات اندیشیده شده جهت جبران کمبود پرستاران اظهار داشت: باتوجه به بازنشسته شدن تعداد زیادی از پرستاران و همین طور لزوم افزایش تخت های بیمارستانی و به تبع آن نیاز به پرستاران، وزارت بهداشت و درمان مشغول رایزنی با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری استخدامی برای کسب مجوز است؛ در صورت صدور مجوز وزارت بهداشت می تواند تا آخر سال آزمون جذب برای ۲۰ هزار پرستار برگزار کند.
منبع:

1401/09/06
12:18:23
5.0 / 5
608
تگهای خبر: برنامه , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir