گزارش جدید محققان؛

افزایش گرسنگی جهانی و انتشار کربن در صورت محدودیت صادرات غلات

افزایش گرسنگی جهانی و انتشار کربن در صورت محدودیت صادرات غلات

اسنک: به گزارش اسنک، اگر جنگ روسیه و اوکراین باعث کاهش صادرات غلات شود، افزایش قیمتها می تواند ناامنی غذایی را بدتر کند.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از ساینس دیلی، اگر جنگ روسیه و اوکراین به صورت قابل توجهی صادرات غلات اوکراین را کم کند، افزایش قیمتها می تواند ناامنی غذایی و انتشار دی اکسید کربن را افزایش دهد، چونکه زمینهای حاشیه ای به سمت تولید محصولات کشاورزی سوق داده می شوند.
این واکنش زنجیره ای است که از راه مدل سازی یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه ایالتی آیووا پیشبینی شده است.
«امانی الوبید»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «ما در تلاش هستیم تا تصویر کامل تری از هزینه های این جنگ برای جهان عرضه دهیم.»
اوکراین که گاهی «سبد نان اروپا» نامیده می شود، صادرکننده عمده گندم و ذرت است. قراردادی در ماه ژوئیه با روسیه با هدف اجازه دادن به حمل و نقل غلات اوکراینی منعقد شده است، اما معلوم نیست که چقدر در محدود کردن تاثیر جنگ بر صادرات مؤثر است.
برای این مطالعه، محققان چهار نتیجه بالقوه را بررسی کردند: کاهش ۵۰ درصدی صادرات اوکراین و سه سناریو با فرض عدم صادرات اوکراین در ترکیب با سایر موقعیت ها یا واکنش های مرتبط، مانند کاهش تولید سوخت زیستی در ایالات متحده و اروپا یا کاهش ۵۰ درصدی در صادرات غلات روسیه.
مدل های آنها تخمین می زنند که چگونه تغییرات در بازارهای جهانی کشاورزی بر تولید، تجارت، مصرف مواد غذایی و قیمتها تاثیر می گذارد. بعنوان مثال، زمانی که قیمت ذرت به علت کمبود افزایش خواهد یافت، جنگل های انبوه برزیل احتمالا برای کشاورزی از بین می روند چونکه انگیزه ای برای توسعه تولید وجود دارد.
براساس یک سناریو، هزینه گندم تا ۷.۲ درصد افزایش خواهد یافت، در حالیکه افزایش قیمت برای ذرت می تواند به ۴.۶ درصد برسد.
الوبید اظهار داشت: «این افزایش قیمتها باعث افزایش هزینه های مواد غذایی و افزایش نامتناسب گرسنگی در کشورهای فقیرتر آفریقا و خاورمیانه، که به شدت به واردات غلات از اوکراین وابسته هستند، می شود.»
طبق این مطالعه، در سطح جهانی، مقدار زمین جدید مورد استفاده برای کشت محصولات زراعی تحت سناریوهای مورد مطالعه از ۱۶.۳ میلیون تا ۴۵ میلیون هکتار متغیر است که سبب افزایش متوسط تخمینی در انتشار کربن بین ۵۲۷ میلیون تا ۱.۶ میلیارد تن دی اکسید کربن می شود.

1401/07/28
12:08:23
5.0 / 5
674
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir