مطالعات نشان می دهد؛

برنج سفید ریسک بیماری قلبی را بیشتر می کند

برنج سفید ریسک بیماری قلبی را بیشتر می کند

اسنک: بیماری عروق کرونر زمانی اتفاق می افتد که پلاک در رگ های خونی که خون را به قلب می رسانند، ایجاد می شود.به گزارش اسنک به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، انتخاب های سبک زندگی مانند رژیم غذایی می تواند خطر ابتلاء به بیماری عروق کرونر را افزایش دهد.
قلب خون و مواد مغذی را در سراسر بدن پمپاژ می کند و سلامت قلب را برای سلامت کلی ضرورت دارد. بیماری عروق کرونر می تواند منجر به مشکلات شدید قلبی همچون حملات قلبی شود. پژوهشگران هنوز درحال بررسی عوامل خطر ابتلاء به بیماری عروق کرونر و این که چگونه افراد می توانند اقدامات لازم را برای جلوگیری از آن انجام دهند، هستند.
مطالعه اخیر نشان داد که رژیم های غذایی سرشار از غلات تصفیه شده، که شامل برنج سفید، آرد سفید و نان سفید می شود، با افزایش ریسک ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر مرتبط می باشد.
در مقابل، آنها دریافتند که رژیم غذایی سرشار از غلات کامل با کاهش خطر ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر مرتبط می باشد.
محققان در این مطالعه مصرف غلات و خطر در رابطه با بیماری عروق کرونر زودرس را بررسی کردند. آنها بطور خاص به بررسی این خطر در جمعیت ایران پرداختند.
این مطالعه شامل بیش از ۲۰۰۰ شرکت کننده، همچون ۱۳۶۹ شرکت کننده مبتلا به بیماری عروق کرونر زودرس بود. این افراد با یک گروه کنترل شامل ۱۱۶۸ شرکت کننده که بیماری عروق کرونر زودرس نداشتند، مقایسه شدند. پژوهشگران از پرسشنامه های مصرف غذا و ارزیابی رژیم غذایی جهت بررسی میزان مصرف غلات کامل و مصرف غلات تصفیه شده شرکت کنندگان استفاده کردند.
این مطالعه جالبی است که مصرف غلات تصفیه شده را در مقایسه با مصرف غلات کامل در بیمارانی که در معرض خطر بالای بیماری قلبی هستند مقایسه می کند.
نویسندگان مطالعه دریافتند که رژیم های غذایی با مصرف غلات تصفیه شده با افزایش ریسک ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر مرتبط می باشد. از جانب دیگر، رژیم های غذایی با مصرف غلات کامل با کاهش خطر ابتلاء به بیماری زودرس عروق کرونر همراه بود.
داده های این مطالعه یادآوری می کند که چگونه رژیم غذایی می تواند بر سلامت قلب تأثیر بگذارد.


منبع:

1401/07/23
08:36:44
5.0 / 5
553
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir