محققان چینی می گویند؛

مکمل کلسیم برای افراد زیر ۳۵ سال و بهبود تراکم استخوانی

مکمل کلسیم برای افراد زیر ۳۵ سال و بهبود تراکم استخوانی

به گزارش اسنک، یک بررسی تحقیقاتی جدید نشان داده است که مکمل کلسیم در گروههای سنی جوان تر به صورت قابل توجهی سلامت استخوان ها را بهبود می بخشد.به گزارش خ برنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز، کلسیم نقش مهمی در سلامت استخوان دارد. کمبود آن می تواند منجر به کاهش تراکم استخوان و ایجاد بیماری هایی مانند پوکی استخوان شود.
مصرف مکمل کلسیم در سنین بالاتر فقط اندکی خطر پوکی استخوان یا شکستگی را می کاهد.
اخیراً، محققان یک بررسی سیستماتیک را در مورد شواهد در ارتباط با تاثیر مکمل کلسیم در گروههای سنی جوان تر تکمیل کردند و دریافتند که مکمل ها در واقع توده استخوان را بهبود می بخشد.
پوکی استخوان، که در آن استخوان ها به علت از دست دادن تراکم استخوان متخلخل و ضعیف تر می شوند، یک نگرانی مهم برای سلامتی در طول پیری است.
این عارضه خطر شکستگی را بخصوص در لگن، مهره های نخاعی و مچ دست بالا می برد. پوکی استخوان بخصوص زنان مسن را تحت تاثیر قرار می دهد و معمولا در نتیجه تغییرات هورمونی یا کمبود کلسیم یا ویتامین D رخ می دهد.
محققان دانشگاه پزشکی ونژو چین، به بررسی کارآزمایی های تصادفی سازی شده و کنترل شده پرداختند که در آنها، مصرف کلسیم یا کلسیم به همراه ویتامین D را با دارونما یا بدون درمان در شرکت کنندگان زیر ۳۵ سال مقایسه کردند. به صورت خاص، محققان تراکم مواد معدنی استخوان یا محتوای مواد معدنی استخوان را مورد بررسی قرار دادند.
آزمایشات در ارتباط با تراکم مواد معدنی استخوان می تواند عکس فوری از سلامت استخوان فرد را ارائه نماید. تغییرات توده استخوانی به صورت طبیعی به مرور زمان رخ می دهد و در دهه ۲۰ سالگی به اوج می رسد.
در مطالعه جدید، محققان دریافتند که مکمل های کلسیم در افراد زیر ۳۵ سال می تواند میزان چگالی مواد معدنی استخوان را هم در کل بدن و هم استخوان ران بهبود بخشند و تا حدودی چگالی مواد معدنی استخوان ران، کل بدن و ستون فقرات کمر را افزایش دهد.
محققان دریافتند که هم منابع رژیمی حاوی کلسیم و هم مکمل کلسیم اثرات مثبتی بر چگالی کل مواد معدنی استخوان دارند.
به گفته محققان، سن خاصی برای شروع مکمل ها سفارش نشده است. دستورالعمل ها میزان مصرف کلسیم را بر مبنای گروه سنی، ۱۰۰۰ میلی گرم در روز برای سنین ۱۹ تا ۵۰ سال و ۱۲۰۰ میلی گرم در روز برای افراد بالای ۵۰ سال سفارش می کند.

1401/07/15
15:07:08
5.0 / 5
466
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir