پایبندی چین به سیاست کووید صفر

پایبندی چین به سیاست کووید صفر

اسنک: از اواخر ماه آگوست در بیش از 70 شهر چین محدودیت و قرنطینه کرونائی به شکل کامل یا جزئی اعمال شده که زندگی بیش از 300 میلیون نفر را تحت تاثیر قرار داده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، از بیستم ماه آگوست حداقل در ۷۴ شهر چین با مجموع جمعیت ۳۱۳ میلیون قرنطینه کرونائی اعمال شده که تمامی بخش های این شهرها و مناطق مجاور آنرا پوشش داده است. خیلی از این محدودیت ها همچنان به قوت خود باقیست.
بنابر اعلام گروه رسانه ای Caixin، هم اکنون در ۳۳ شهر چین محدودیتهای کرونائی به شکل کامل یا جزئی برقرار است. کارشناسان میگویند که در هفته های پیش رو شهرهای بیشتری به این لیست اضافه میشوند.
محدودیت های فراگیر که شرایط کار و زندگی را تحت تاثیر قرار داده در تضاد با بازگشت زندگی به حالت نرمال در خیلی از نقاط جهان است که بر پایه زندگی با ویروس در جریان است.
به گزارش شبکه خبری سی ان ان، هرچند، چین همچنان بر این مساله تاکید دارد که سیاست کووید صفر نجات دهنده جان افراد است. مقامات چین اظهار کرده اند که میزان به نسبت پایین نرخ واکسیناسیون در افراد میانسال و خدمات مراقبتی ناکافی در مناطق روستایی مانعی برای تسهیل محدودیتهاست. علاوه بر این، کارشناسان سلامت عمومی براین باورند که خط مشی های سیاسی نیز در ادامه این سیاست در این کشور نقش دارند.
منبع:

1401/06/15
23:20:22
5.0 / 5
725
تگهای خبر: خدمات , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir