میان وعده ای که فشار خون را کاهش می دهد

میان وعده ای که فشار خون را کاهش می دهد

به گزارش اسنک، خراسان رضوی میان وعده خاصی که حاوی نوعی امگا سه به نام اسید آلفا لینولنیک است، برای سلامت قلب مفید به حساب می آید و فشار خون را می کاهد.


به نقل از سایکولوژی، نتایج مطالعات نشان می دهد خوردن گردو می تواند به کاهش فشار خون کمک نماید چونکه حاوی نوعی امگا سه است و سلامت قلب را هم تضمین می نماید.
افراد شرکت کننده در این مطالعه پنج درصد از چربی های اشباع شده مصرفی خویش را با گردو تعویض کردند تا به این مزیت دست یابند. در واقع بعد از خوردن گردو به مدت ۶ هفته فشار خون آنان پایین آمد.
پروفسور پنی کریس اترتون، محقق این تحقیق و استاد تغذیه دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا ایالات متحده، در این خصوص توضیح داد: زمانی که شرکت کنندگان گردو مصرف کردند، مزایای بیشتری نسبت به زمانی که رژیم غذایی با مشخصات اسیدهای چرب مشابه گردو داشتند، بدون خوردن این دانه روغنی، در آنان مشاهده شد؛ ازاین رو به نظر می آید یک مزیت اضافی در گردو وجود دارد که مفید است؛ شاید ترکیبات زیست فعال آن، شاید فیبر و شاید چیز دیگری است که به تنهایی از اسیدهای چرب دریافت نمی گردد.
این مطالعه شامل ۴۵ فرد دارای اضافه وزن یا چاقی بود. آنان به سه گروه تقسیم شدند و به مدت ۶ هفته با رژیم غذایی کمی متفاوت برای آزمایش اثرات گردو بررسی شدند.
دکتر آلیسا تیندال، محقق ارشد این مطالعه هم توضیح داد: گردو حاوی آلفا لینولنیک اسید و امگا سه گیاهی است که احیانا بر فشار خون تأثیر مثبت می گذارد. هدف از این تحقیق درک این مورد بود که آیا اسید آلفا لینولنیک سهم عمده ای در کسب سلامتی برای قلب دارد یا خیر.
وی اضافه کرد: ما این مطالعه را طراحی کردیم تا آزمایش نماییم که آیا اجزاء موجود در گردو دارای مزایای افزایشی است یا خیر.
نتایج این مطالعه نشان داد کاهش چربی های اشباع شده به کاهش فشار خون کمک می کند؛ با این وجود گردو بیشترین کاهش فشار خون را بین مصرف سایر مواد ایجاد کرد.
دکتر تیندال اظهار داشت: رژیم غذایی متوسط آمریکایی ها حدود ۱۲ درصد کالری از چربی های اشباع شده دارد اما همه رژیم های درمانی ما حدود هفت درصد با استفاده از گردو یا روغن های گیاهی بعنوان جایگزین آن چربی ها تعریف شده بود.
بنابراین مشاهده فواید مثبت این رژیم غذایی حاوی این نکته است که بهتر است چربی های اشباع شده را با چربی های غیراشباع گردو یا روغن های گیاهی جایگزین کنید تا فواید آن برای قلب و عروق خویش را مشاهده کنید.
پروفسور کریس اترتون سفارش کرد به جای مصرف گوشت قرمز چرب یا لبنیات پرچرب برای میان وعده، مقداری شیر بدون چربی و گردو مصرف کنید.
وی تصریح کرد: گردو جایگزین خوبی برای چربی های اشباع شده است.1401/06/12
10:34:27
5.0 / 5
497
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir