بیش از ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت

بیش از ۴۵ میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه سلامت

به گزارش اسنک، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت در بحث نازایی قدمهای موثری را برداشتند تا بتوانند هزینه هایی که از جیب مردم پرداخت می شود را کاهش دهند.به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی اظهار داشت: علاوه بر نقش آفرینی موثر بیمه سلامت در تامین مالی مردم در مقابل هزینه های حوزه سلامت، در بحث بیمه همگانی نیز توفیقات زیادی حاصل شده و سه دهک پایین جامعه توسط دولت سیزدهم به صورت رایگان بیمه شدند.

ناصحی اضافه کرد: به جهت اینکه پوشش جمعیتی مناسبی در بحث ساماندهی ارز دارو داشته باشیم کار ارزشمندی در دولت سیزدهم انجام شد که در قالب آن تمام مسائل دارویی کشور شامل تولید، مصرف، توزیع و پیشگیری از قاچاق ساماندهی می شود. بحث مهم دیگری که وجود دارد بیماران صعب العلاج هستند که با طرح های شکل گرفته پوشش مناسب مالی برای آنها در مقابل هزینه کمرشکن حوزه سلامت خواهد بود. در مجموع جمعیت زیر پوشش بیمه سلامت در کشور ۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر هستند.

وی افزود: در بحث نازایی و ناباروری که در جهت سیاست جوانی جمعیت و تقویت خانواده هست، سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت گامهای موثری را برداشتند تا بتوانند هزینه هایی که از جیب مردم پرداخت می شود را کاهش دهند. خوشبختانه ۹۰ درصد هزینه های ناباروری در بخش سرپایی و بستری زیر پوشش بوده و پرداخت می شود.

ناصحی اظهار داشت: در بعضی قسمت ها مانند هزینه آزمایش های در ارتباط با تشخیص کرونا در بخش دولتی ۱۰۰ درصد پوشش می دهیم و هزینه بستری ۹۰ درصد و هزینه سرپایی تا ۷۰ درصد پوشش داده می شود.

بنابر اعلام وبدا، ناصحی اظهار داشت: قزوین یکی از استانهای موفق در اجرای پروژه های نسخه نویسی الکترونیکی، اجرای طرح «دارویاری» و همینطور وظایف ذاتی که به عهده سازمان و اداره کل است.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اضافه کرد: خوشبختانه حس خوبی در جهت خدمت به مردم در مجموعه استان وجود دارد و بر این اساس باید در هفته دولت از زحمات همکاران خود قدردانی نماییم.

منبع:

1401/06/03
22:47:47
5.0 / 5
1154
تگهای خبر: بیمار , بیمه , سازمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir