واكسن های استنشاقی یا تزریقی كووید:

کدام بهتر است؟

کدام بهتر است؟

اسنک: متخصصان امیدوارند واکسن های استنشاقی به توقف انتقال بیماری کووید-19 در بحبوحه همه گیری کمک نماید.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، کروناویروس که عامل بیماری کووید-۱۹ است بطور مداوم درحال جهش بوده و این تکامل یافتن موجب میشود ویروس برای مصون ماندن در مقابل سیستم ایمنی مجهز شود و از واکسن های مبتنی بر mRNA و دُزهای یادآور موجود پیشی گیرد.
در این شرایط، کارشناسان مشتاق هستند تا اسپری های بینی و نقش بزرگی که می توانند در مهار این وضعیت و جلوگیری از انتقال بیشتر بیماری ایفا کنند، در کانون توجه قرار گیرند.
برخلاف واکسنهای تزریقی واکسن های استنشاقی، مجاری تنفسی را هدف قرار می دهند که مورد خوبی است برای اینکه نخستین خط دفاعی بدن در مقابل عفونت به حساب می آیند.
پزشکان تاکید دارند: حل مشکل ایجاد ایمنی بخشی موثر برای جلوگیری از انتقال ویروس چالش بسیار مهمی است و ضروریست مورد توجه قرار گیرد حتی اگر زمان بر باشد.
واکسیناسیون به روش تزریق عضلانی قادر به ایجاد مصونیت مخاطی یا ایمنی در دستگاه تنفسی نیست، این درحالیست که مخاط و دستگاه تنفسی نخستین خط دفاعی بدن است. بوسیله واکسیناسیون به روش استنشاقی افراد می توانند در مقابل عفونت تنفسی مصون شوند.
به گزارش مدیکال دیلی، هرچند، در تولید واکسن های استنشاقی چالش هایی وجود دارد. متخصصان به سبب مضیقه بودجه تجربه کمتری در مورد تولید این واکسن ها در مقایسه با واکسن های تزریقی دارند. همین طور احتمال بروز عوارض جانبی غیر منتظره وجود دارد.1401/06/01
10:01:57
5.0 / 5
766
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir