آمار جهانی کرونا ثبت بیش از 599 میلیون مبتلاشدن به کووید19

آمار جهانی کرونا ثبت بیش از 599 میلیون مبتلاشدن به کووید19

اسنک: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 599 میلیون و 104 هزار و 403 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 466 هزار و 697 بیمار کووید نیز تأیید شده است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۹۵.۱ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند با آمار بیش از ۴۴.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
در اروپا نیز اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و سومین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۴.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون چهارمین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۸۲ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان شمرده می شود و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۷ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۳ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۹۵، ۱۸۶، ۰۷۵ ۱، ۰۶۴، ۷۸۰ ۲ هند ۴۴، ۳۱۴، ۶۱۸ ۵۲۷، ۲۵۳ ۳ فرانسه ۳۴، ۲۹۹، ۶۸۶ ۱۵۳، ۴۲۷ ۴ برزیل ۳۴، ۲۴۵، ۳۷۴ ۶۸۲، ۲۷۶ ۵ آلمان ۳۱، ۷۷۱، ۸۸۴ ۱۴۶، ۳۸۳ ۶ انگلیس ۲۳، ۴۶۰، ۷۸۷ ۱۸۷، ۰۱۸ ۷ کره جنوبی ۲۲، ۰۰۰، ۰۳۷ ۲۵، ۸۹۶ ۸ ایتالیا ۲۱، ۵۸۱، ۹۱۷ ۱۷۴، ۴۴۷ ۹ روسیه ۱۹، ۰۰۰، ۰۵۵ ۳۸۳، ۳۶۲ ۱۰ ترکیه ۱۶، ۶۷۱، ۸۴۸ ۱۰۰، ۴۰۰ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۴۹۷ هزار و ۸۴۴ مورد مبتلاشدن و ۱۴۳ هزار و ۲۲۲ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.
منبع:

1401/05/28
17:06:02
5.0 / 5
584
تگهای خبر: بیمار , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir