عضو كمیته علمی كشوری كرونا:

تشکیک در مورد تأثیر واکسن های کرونا ظلم به بشریت است

تشکیک در مورد تأثیر واکسن های کرونا ظلم به بشریت است

عضو کمیته ی علمی کشوری کرونا اظهار داشت: تأثیر واکسن های موجود در کاهش مبتلا شدن به فرم شدید بیماری، بستری در بخش های عادی، مراقبت های ویژه و مرگ و میر ناشی از کرونا ثابت شده، ازاین رو تشکیک در مورد تاثیرگذاری واکسن کرونا، ظلم به بشریت است.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دکتر مجید مختاری با اشاره به اینکه در مطالعات مختلف با مطالعات بسیار پیچیده ریاضی نشان داده شده که اگر واکسن کرونا نبود، مرگ و میر بیماران کرونا بسیار زیاد بود، اضافه کرد: در یک مطالعه به تازگی مشخص شد که اگر جمعیت دنیا بر مبنای سفارش های سازمان جهانی بهداشت در زمان غلبه واریانت دلتا، ۴۰ درصد واکسینه شده بودند، می توانست از مرگ و میر ۲۰ میلیون نفر جلوگیری نماید.

وی افزود: اُمیکرون مرگ و میر بالایی نسبت به سویه دلتا ندارد اما مبتلا شدن به اُمیکرون بسیار بیشتر و حتی ۵ تا ۶ برابر دلتا است که این قدرت سرایت اُمیکرون و هجوم بیماران در سرتاسر دنیا به مراکز درمانی، فشار زیادی را به سیستم درمانی کشورها وارد می نماید. هم اکنون مرگ و میرها هم نه بخاطر رفتار ویروس بلکه بخاطر سایر بیماری ها و مبتلا شدن به کووید۱۹ در افرادی که مستعد هستند و در بیمارستانها بستری می شوند و در این مراکز به کووید۱۹ مبتلا می شوند، مقداری افزایش پیدا کرده است.

عضو کمیته ی علمی کشوری کرونا تصریح کرد: مطالعات اولیه در شروع پاندمی کرونا نشان داد که رعایت شیوه نامه های بهداشتی همچون استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، شستشوی دست ها، تهویه مناسب در اماکن مسقف و پرهیز از ترددهای غیرضروری می تواند تأثیر بسیار زیادی در جلوگیری از ابتلا، بستری و مرگ و میر داشته باشد.

طبق گزارش سایت وبدا، دکتر مختاری خاطرنشان کرد: متاسفانه گویا دنیا رعایت شیوه نامه های بهداشتی را فراموش کرده در صورتی که برگشتن به رعایت این شیوه نامه، می تواند در کنترل کرونا در هر موجی از بیماری، موثر باشد.1401/05/15
10:14:06
5.0 / 5
779
تگهای خبر: بیمار , بیماری , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir