عامل بیماری مرموز جدید در تانزانیا شناسایی شد

عامل بیماری مرموز جدید در تانزانیا شناسایی شد

به گزارش اسنک کارشناسان بهداشتی در تانزانیا بیماری مرموزی را که به تازگی مواردی از مبتلا شدن به آن در این کشور گزارش شده و جان سه بیمار را هم گرفته است، ˮتب موشیˮ نامیدند.


به گزارش اسنک به نقل از ایسنا، دولت تانزانیا از کشف عامل این بیماری مرموز که یک باکتری منتقل شده از حیوانات به انسان است، اطلاع داد و کارشناسان بهداشتی نامش را «تب موشی» گذاشته اند. مقام های تانزانیا می گویند که تب موشی تابحال در این کشور شرق آفریقا، سه نفر را کشته است.
هفته گذشته، مقام های تانزانیا، تیمی از پزشکان را به منطقه لیندی در جنوب شرق کشور اعزام کردند تا درباره ۲۰ مورد مبتلا شدن به تب موشی تحقیق کنند که تابحال سه مورد از آنها منجر به مرگ بیماران شده است.
اوم موالیمو، وزیر بهداشت تانزانیا که همچون مقام هایی است که از آن منطقه بازدید کرده است، اظهار داشت: بیماری فوق ناشی از باکتری است که از راه مصرف آب یا غذای آلوده به ادرار حیوانات منتقل و تکثیر شده است.
او مردم را به حفظ آرامش دعوت کرد و اظهار داشت: حسن ماجرا این است که بیماری، قابل پیشگیری و قابل علاج است.
علایم بیماری تب، سردرد، بدن درد، خستگی و خونریزی از بینی است و وزیر بهداشت تانزانیا گفته است که اغلب بیماران بهبود یافته اند. وی همینطور اظهار داشت که نتیجه کلیه بیماران به ابولا، کووید-۱۹ و ماربورگ منفی بوده است.
به گزارش ایندیپندنت، رئیس جمهوری تانزانیا هفته قبل از انتشار اخبار درباره یک بیماری «مرموز» در منطقه لیندی اطلاع داده و گفته بود که شاید این بیماری بر اثر «افزایش ارتباط» میان انسان و حیوانات وحشی بروز کرده باشد که پدیده ای زاییده فرسایش محیط زیست است.
پیشتر در روز یکشنبه هم کشور غنا از شناسایی نخستین مورد مبتلا شدن به ویروس ماربورگ اطلاع داد. این ویروس متعلق به خانواده ابولا است و تب شدید و خونریزی داخلی و خارجی همچون نشانه های آن است.1401/04/28
22:03:47
5.0 / 5
665
تگهای خبر: بدن , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir