نکاتی قبل از خرید پیانو که باید بدانید

نکاتی قبل از خرید پیانو که باید بدانید

تهیه یک پیانوی جدید یا دست دوم برای شما یک تصمیم هیجان انگیز است اما قبل از شروع هر چیزی باید پیانوی مناسب را انتخاب کنید که این تصمیم حتی می تواند یک تجربه‌ی جدید و سخت منجر شود.


پیانو همیشه نوعی ساز بوده که می تواند صداهای زیبایی خلق کند تا زندگی مردم را شادتر و شادتر کند. با این حال، برای خرید بهترین پیانو آکوستیک برای مبتدیان که بتواند نیازها و اهداف شما را برآورده کند، باید آن را با دقت انتخاب کنید، زیرا قطعا بر بودجه شما تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

چه شما یک دانش آموز جدید پیانو باشید و چه سال هاست که تمرین می کنید، تصمیم گرفتن اینکه چه نوع پیانو برای نیازها و سبک زندگی شما مناسب تر است، می تواند سخت باشد. 

 

  • کیفیت صدا چقدر برای شما مهم است؟
  • پیانو را در کجای خانه خود قرار می دهید؟ 
  • چقدر فضا دارید؟ 
  • برای تهیه یک پیانوی خوب چقدر باید هزینه کنید؟ 
  • بهترین پیانو برای شما و خانواده من چیست؟ 

 

اینها سوالاتی هستند که باید هنگام انتخاب پیانو خود بپرسید.

 خرید پیانو می‌تواند به اندازه خرید ماشین سرگرم‌کننده باشد، با این تفاوت که برخلاف نمایشگاه‌های ماشین اینجا فروشندگان با بازارگرمی فشاری بر شما وارد نمی‌کنند!

تهیه یک پیانوی جدید یا دست دوم برای شما یک تصمیم هیجان انگیز است اما قبل از شروع هر چیزی باید پیانوی مناسب را انتخاب کنید که این تصمیم حتی می تواند یک تجربه‌ی جدید و سخت منجر شود.

 

 در بازار تعداد زیادی پیانو وجود دارد، اما کدام یک را باید خریداری کرد؟ 

برای خرید پیانو باید درمورد آن تحقیق و پرس‌وجو کنید و پیانوهای مختلفی را تست کنید تا به بهترین انتخابی برسید که کاملاً مناسبتان باشد. در ادامه چند نکته را که در خرید پیانو به شما کمک می‌کند مرور می‌کنیم.

 

عوامل موثر در قیمت پیانو نو یا دست دوم

 

قیمت پیانو دست دوم به مدل، سن و برند بستگی دارد. به‌عنوان مثال قیمت پیانو آکوستیک نسبت به پیانو دیجیتال گران‌تر است. صرف‌نظر از قیمت، خرید پیانو دست دوم به دلیل مشکلات و آسیب‌های پنهانی می‌تواند سخت و کمی نگران کننده باشد. این کاملاً قابل درک است و ما به شدت توصیه می‌کنیم با مشاورین ما تماس بگیرید تا علاوه بر خرید پیانو دست دوم ارزان از خدمات مشاوره رایگان نیز بهره‌مند شوید. همچنین برای رفاه حال بیشتر مشتریان عزیز این مجموعه فروش پیانو دست دوم قسطی را نیز با بهترین شرایط ارائه می‌دهد.

 

جنس بدنه پیانوی دست دوم همانند جنس بدنه‌ی پیانو دست اول، ارزشمند است

خیلی‌ها ممکن است به دلیل ارزش کم پیانوی دست دوم، به جنس آن توجه نداشته باشند. اما اینطور نیست و باید بگوییم که ارزش یک ساز موسیقی به اندازه‌ی مبلغی نیست که شما در حین خریداری، پرداخت می‎‌کنید. یک ساز موسیقی می‌تواند بیشتر از ارزش ظاهری او باشد. پس خیلی سعی نکنید که خودتان را نسبت به این موضوع، بی واکنش نشان دهید. این موضوع، در خرید اینترنتی پیانوی دست دوم بسیار ارزشمندتر است. چون به طور معمول، تنها تصویری از پیانوی دست دوم درج می‌شود و خریداران فکر می‌کنند که اگر جنس بدنه‌ی ساز را بپرسند، مرتکب کار اشتباهی شده‌اند. نه اشتباه نکنید! سوالات خود را در رابطه با جنس بدنه‌ی پیانوی دست دوم بپرسید و از فروشنده بخواهید که برای شما به طور مفصل توضیح بدهد.

 

هدف

آیا دانش آموز به دنبال پیانو به عنوان یک سرگرمی گاه به گاه یا بیشتر یک علاقه طولانی مدت است؟

 

اگر مبتدی هستید از فروشنده بخواهید صدای پیانو را برای شما تست کنند و قطعه ی بنوازد و با دقت به صدای ساز گوش کنید اصلا مهم نیست چه نوع قطعه ی می نوازد فقط و فقط به طنین صدا دقت کنید. امیدوارم خرید خوش بگذرد!


باید از خود بپرسید:

آیا صدای ساز را دوست دارید؟

بسیار مهم است که از صدای پیانوی خود لذت ببرید، تا احساس کنید هنگام نواختن با شما صحبت می کند.

بنابراین حتی اگر یک نوازنده حرفه ای نیستید، همیشه باید بنشینید و قبل از اینکه به خرید آن فکر کنید، آن را به درستی بنوازی.

 

ظاهر

 ظاهر یک پیانو تا حدودی به شما کمک می‌کند که متوجه شوید از این ساز چگونه نگه‌داری شده است. ترک‌های ظاهری می‌تواند نشان‌دهنده یک مشکل واقعی باشد، زیرا احتمال دارد پیانو در یک مکان گرم و دما نامناسب بوده است. همچنین تغییر رنگ کلاویه‌ها (کلیدهای پیانو) نشان‌دهنده عدم مراقبت و همچنین سن زیاد پیانو است.

 

چقدر فضا دارید؟

پیانو نیز یک مبلمان است، بنابراین باید در نظر داشته باشید که آیا فضایی برای آن در خانه خود دارید یا خیر.

 

روزی روزگاری مردم اتاق خصوصی برای پیانوی خود داشتند، سپس مدل هایی را می خریدند که سالن بزرگی را اشغال می کردند، میتوان گفت حدو دو الی سه متر از فضا را اشغال میکردند.

امروزه، بسیاری از ما به اندازه کافی خوش شانس نیستیم که اتاق پیانو داشته باشیم، بنابراین مدل های کوچکتر بسیار محبوب شده اند.

 

کوک (Tuning):

پیانوهایی که به‌طورمرتب مورد استفاده قرار می‌گیرند منظم هم کوک می‌شوند. اگر یک پیانو برای مدت زمان قابل توجهی (بیشتر از یک‌سال) بدون کوک رها شده باشد، احتمال دارد کوک دوباره و تصحیح صدا آن هزینه و زمان بیشتری را در پی داسته باشد

 

اندازه پیانویی که میخرید مهم است!

در این مورد پیانو بزرگتر بهتر است! پیانوهای بزرگتر مثل پیانو آکوستیک  معمولاً صدایی با کیفیت بالاتر تولید می کنند (ارتفاع بالای 120 سانتیمتر)زیرا سیم های بلندتر صدای نرم تری را در انتقال تولید می کنند و لایه های صوتی بیشتری می توان گرفت. 

 

در حالی که اگر همه هنرجویان پیانو بتوانند یک پیانوی بزرگ کنسرت داشته باشند فوق العاده خواهد بود، اما اندازه فضای زندگی شما باید در نظر گرفته شود. 

به عنوان مثال اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می کنید، پیانوی بزرگ ممکن است امکان پذیر نباشد، در حالی که اگر در خانه بزرگی زندگی میکنید پیانوی بزرگ می تواند گزینه خوبی باشد. 

 

پیانویی که می خواهید بخرید چه سالی ساخته شده؟

بسیاری از صاحبان پیانو پاسخ این سوال را نمی دانند، اما پیدا کردن شماره سریال در داخل پیانو آسان است.

اگر درب بالای پیانو را بلند کنند باید بتوانند شماره سریال را پیدا کنند(روی صفحه چدنی درج شده). اگر شماره سریال همراه با نام تجاری پیانو را در گوگل جستجو کنید، باید کمی در مورد زمان و مکان ساخت پیانو بدانید.

می توانید به کارخانه سازنده(در قسمت ارتباط با ما سایت کارخانه)ایمیل بزنید و سال ساخت را سئوال کنید اصولا پاسخ می دهند.

 

پیانو چند ساله بخرم؟

10 تا 20 سال:

بسته به استفاده و محیط، گاهی اوقات پیانوها کاملاً نو و جدید بنظر میرسند در حالی که گاهی اوقات ممکن است به طور نامحسوسی در پیانو ها احساس شکستی را متوجه شویم.

 

در 30 سالگی: 

تفاوت بین حس جدید، فشرده و موجز یک پیانو بسته به استفاده می تواند تغییر کند. با استفاده سبک و کم، پیانوها شبیه نسخه 20 ساله خود خواهند بود.


 

به قسمت هایی که ممکن است قابل تعمیر باشند توجه کنید(و چه چیزی ممکن است قابل تعمیر نباشند)

برخی از جنبه های یک پیانوی مستعمل را می توان به راحتی تعمیر یا به روز کرد، مانند تعمیر کلیدهای پیانو یا رفع ایرادات کابینت. 

با این حال، تعمیر برخی قطعات پرهزینه است و در برخی موارد نیاز به بازسازی کل پیانو دارد تا کامل شود.


کلا در نظر داشته باشید عمر مفید یک پیانوی با کیفیت 30 الی 35 سال است البته بعد از این زمان هم قابل استفاده هستند ولی افت کیفیت دارند بنابراین هوشیار باشید هزینه ی بالایی برای این نوع پیانوها پرداخت نکنید حتی اگر از بهترین برندهای دنیا باشند!

 

ممکن است شما مسئول حرکت و حمل پیانو خود باشید

اگر از شخصی پیانو می‌خرید، باید به این فکر کنید که چگونه پیانو خود را به خانه خود منتقل می‌کنید. 

یک حمل کننده حرفه ای می تواند اطمینان حاصل کند که پیانوی شما به طور ایمن بدون آسیب رساندن به قسمت بیرونی جابجا می شود.

لطفا توجه داشته باشید به هیچ عنوان جابجایی پیانوی خود را به کارگرهای اسباب کشی منازل ندهید آنها قطعا به پیانوی شما آسیب خواهند زد

 

گارانتی ساز

گارانتی پیانو یکی دیگر از نکاتی است که در هنگام خرید پیانو باید به آن توجه داشته باشید، معمولا برند های مطرح تا 5 سال دارای گارانتی هستند که در صورت خرابی هزینه تعمیر و تعویض قطعات شما رایگان خواهد بود(برای پیانوهای نو)

بعضی وقتها گالری ها پیانوهای دست دوم هم گارانتی میکنند ولی دقت کنید که گارانتی شرکتی به شما بدهند چون بعضی از گالری ها اجاره هستند و اصلا معلوم نیست در چند سال آینده در آن مکان باشند!

 

چرا پیانوی دست‌دوم بخرم؟

برخلاف بسیاری از محصولات معمولاً بازار پیانوی دست‌دوم در ایران بسیار رواج داشته و انتخاب مدل‌هایی که صفر نیستند معمول است. 

البته متاسفانه این موضوع ارتباط مستقیم با شرایط اقتصادی کشور دارد

سلامت دک، کوک و رگلاژ، پدال‌ها و همین‌طور کلاویه یک پیانو جز اولین شروطی است که شما باید در مورد آن بسیار حساس و وسواس به خرج دهید. 

 

بهتر است که قبل از خرید یک پیانو حتماً آن را تست کنید و مطمئن شوید که آیا می خواهید این ساز را بخرید؟

 

- سعی کنید نت‌های مختلف در جریان‌های صدایی مختلف را بنوازید و ببینید صدای خروجی پیانو همان چیزی است که انتظارش را دارید.

 البته برندها، سری‌های سال و مدل‌های مختلف قطعاً از نظر خروجی صدا با یکدیگر تفاوت خواهند داشت. اما اگر قبلاً با پیانوهای همین شرکت کارکرده باشید می‌توانید به علم نسبی در مورد کیفیت و یا عدم عملکرد درست یک پیانو دست یابید.

 

چند سوال مهم که باید از صاحب پیانو بپرسید!

 

این پیانو کجا نگهداری می‌شد؟

این سوالی بسیار مهم است که باید حتما درباره ان سوال پرسید.

از اهمیت محل نگهداری پیانو به‌سادگی عبور نکنید. 

 

پیانویی که برای مثال در زیرزمین یا منزلی خالی از سکنه رها شده بوده به احتمال زیاد از وضعیت خوبی برخوردار نیست زیرا نگهداری پیانو در هرجایی که نوسانات دمایی و رطوبت قابل‌کنترل نباشد به سلامت ساز آسیب جدی وارد می‌کند، پس بسیار مهم است که از گذشته پیانو خبر داشته باشید.

 پس سعی کنید بفهمید که پیانوی مدنظر تحت چه شرایطی نگهداری می‌شده است.

 

آیا پیانو بسیار جابه‌جا شده است؟

در هر جابه‌جایی ممکن است ضربه‌ای به پیانو وارد شده باشد. پس جابه‌جایی‌های مکرر را جدی بگیرید و مطمعن شوید پیانو شکستی نداشته باشد.

و مهم تر از همه وقتی برای بازدید پیانو می‌روید، مسیر خروج پیانو را هم بررسی کنید.

به خصوص درمورد پیانوهای گرند، چون عریض‌وطویل‌اند، راهرو یا راه‌پله تنگ کار را سخت می‌کند.

 معمولا در چنین شرایطی هزینه جابه‌جایی هم بالاتر خواهد رفت.

 وقتی پیانوی نو می‌خرید، فروشنده موظف است جنس فروخته‌شده را صحیح‌وسالم به شما جلوی در منزل تحویل‌ دهد. اما پیانوی دست دوم که می‌خرید، خودتان باید درمورد جابه‌جایی تصمیم بگیرید. بهتر است که از افراد ماهر برای جابه جایی کمک بگیرید.

 

چه کسی از پیانو استفاده می‌کرده؟

دو پیانوی دقیقا یکسان، هم از لحاظ مدل و هم سال ساخت، ممکن است بسته به اینکه چه کسی پشت‌شان می‌نشیند با شرایط متفاوتی عمر کنند. 

پس خود نوازنده هم مؤثر است. نوازندگان حرفه‌ای سازشان را در شرایط خوبی نگه می‌دارند. برای چنین افرادی کوچک‌ترین صدای ناکوک هم اهمیت دارد. پس می‌توان حدس زد که روی کوک مداوم و نگهداری‌هایی از این قبیل حساس بوده‌اند.

 

صاحبان قبلی پیانو چه کسانی بودند؟

اگر می‌توانید، سعی کنید بفهمید پیانوی مدنظر چند بار دست‌به‌دست شده است. این بسیار موضوع مهم است زیرا اگر چندین دست چرخیده باشد شما از گذشته پیانو بسیار خبر نخواهید داشت.

 در مورد پیانوهای قدمت‌داری که دست صاحبان متعددی بوده‌اند باید محتاط‌تر باشید. این قبیل پیانوها احتمالا زیادتر هم جابه‌جا شده‌اند.

 

سخن پایانی: مطمئنا شما قبل از خرید پیانو و یا هر ساز دیگری نیاز دارید با مشاوره با یک کارشناس و مشاوره متخصص در این حیطه مشورت کنید. ما در فروشگاه طنین خدماتی ویژه از را برای خدمت رسانی به شما عزیزان فراهم نموده ایم از جمله مشاوره رایگان و انلاین ، فروش اقساطی، گارانتی ویژه و فروش و قیمت ویلن، پیانو و انواع ساز نو یا دست دوم با قیمت استثنایی و عالی، ما با توجه به بودجه شما همواره بهترین پیشنهاد را به شما خواهیم داد.

 

1401/03/24
20:48:58
5.0 / 5
1132
تگهای خبر: رپورتاژ , كیفیت , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
اسنک در خانه
اسنک snacu.ir